Журнал TIME: Фірташ з Льовочкіним використовували партію ОПЗЖ для своїх американських розбірок

Журнал TIME: Фірташ з Льовочкіним використовували партію ОПЗЖ для своїх американських розбірок
Автор Марія Петренко в Новини/Правда про чиновників

Журнал Time опублікував досить цікаву статтю, в якій йдеться про те, як український олігарх Дмитро Фірташ з відома одного з лідерів ОТЗЖ Сергія Льовочкіна використовував партію ОТЗЖ для допомоги адвокату Дональда Трампа Руді Джуліані в пошуку і поширенню компромату на кандидата в президенти США Джо Байдена.

На це в своєму блозі звернув увагу п олітолог-міжнародник Микита Варламов: «Ця стаття може повторити успіх резонансної статті видання Politico про втручання України в американські вибори 2016 року. І наслідки для Фірташа і його оточення можуть бути самими незавидними, якщо ставка олігарха не спрацює. 

Loading...

Як ми пам’ятаємо з численних розслідувань американських журналістів, Джуліані взяв Фірташа «в оборот» на тлі звинувачень, пов’язаних з передбачуваною схемою хабарництва в рамках титанової угоди олігарха в Індії. Щоб уникнути відповідальності перед американським правосуддям, Фірташ погодився допомагати Джуліані збирати компромат на Байдена.

Восени 2019 року наближені до Фірташа депутати з партії ОТЗЖ запропонували допомогу в зборі компромату на Байдена одіозному Андрію Теліженко, який теж працював на Джуліані. Але той відмовився. Фірташ хотів бути корисним для команди Трампа, а тому попросив Сергія Льовочкіна та інших близьких до себе депутатів від ОТЗЖ винести цей процес на загальноукраїнський рівень. Понад рік люди Фірташа передавали Джуліані інформацію.

Це офіційно підтвердив генеральний прокурор США Вільям Барр. Зокрема, через Андрія Деркача, який запустив в публічну площину так звані «плівки Байдена». Паралельно люди Фірташа в ОТЗЖ намагалися транслювати свої заяви про корупцію проти Байдена в українському парламенті. Їм не вдалося набрати достатньо голосів, щоб почати парламентське розслідування.

Тому епіцентр подій перемістився в Сенат США, де люди Джуліані почали розкручувати тему сина Байдена і його роботи в компанії «Бурісма». Цікаво, що журнал TIME намагався прив’язати до даного процесу Віктора Медведчука. Однак, ці дії були за його спиною, про що свідчить відповідь Медведчука TIME, що він ніколи особисто не зустрічався з Теліженко і не знає його і ніколи не обговорював цю ідею з Путіним або іншими високопоставленими російськими чиновниками, тому що вважає це внутрішньою справою України.

Він також спростував будь-які спроби створити “неофіційний канал” в Москву для соратників президента Трампа ». Таким чином, єдиним «каналом» у даній справі в ОТЗЖ був відомий газівник Дмитро Фірташ і депутат, який закінчив «московський вуз для шпигунів» – Андрій Деркач. 

TIME нагадує, що на початку 2000-х Фірташ став посередником у російсько-українській торгівлі газом з благословення президента Путіна. Проживаючи в даний момент у Відні в Австрії, Фірташ контролює велику мережу енергетичних і медіа-активів в Україні, включаючи один з її провідних телеканалів “. 

У свою чергу Андрія Деркача Мінфін США недавно ідентифікував як “активного російського агента”, що має тісні зв’язки з російськими розвідувальними службами. Перш ніж зайнятися політикою, Деркач навчався в одному з провідних московських вузів для шпигунів. Все це може боляче вдарити по Фірташу після виборів президента США.

Якщо переможе Байден, кримінальне розслідування проти українського олігарха може поновитися з новою силою, і тоді уникнути екстрадиції в США Фірташу буде дуже складно. ставка Фірташа на Трампа була зрозуміла – він лідирував і, здавалося, що не віддасть перемогу. Але зараз всі карти сплутались, і переможця назвати важко. Тому олігарх завис в очікуванні.

Надії на подяку Трампа після його перемоги ще є, але шанс опинитися в американській в’язниці в разі перемоги Байдена все ж більше ».  

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...