Вірменія втратила тисячі своїх солдатів в ході військового конфлікту в Нагірному Карабасі.
Відповідну заяву зробило Міністерство оборони Азербайджану, пише РІА Новини.
Азербайджан стверджує, що з 27 вересня до ранку 30 вересня знищено і поранено близько 2300 вірменських військових, знищено і виведено з ладу близько 130 танків і іншої бронетехніки, понад 200 артилерійських і ракетних установок залпового вогню, мінометів, близько 25 засобів протиповітряної оборони, шість командно -Контрольний і командно-спостережних пунктів, п'ять складів боєприпасів, близько 50 протитанкових засобів і 55 одиниць автомобільної техніки.
Азербайджан також заявляє, що «противник, мобілізувати додаткові сили в напрямку Мадагіза з метою повернути втрачені позиції, з раннього ранку 30 вересня зробив спробу наступу».
Крім того, в Баку також повідомили, що з ранку 30 вересня «підрозділи збройних сил Вірменії піддають артилерійському обстрілу місто Тертер». За попередньою інформацією, завдано збитків цивільній інфраструктурі, є поранені.
У невизнаній Нагірно-Карабахської республіки заявили, що за день було вбито понад 500 військовослужбовців Азербайджану, передає «Інтерфакс».
Крім того, в міністерстві оборони Вірменії заявили, що Азербайджан «плутає кількість власних втрат в один день і переписує сили Вірменії». Там також додали, в ніч на 30 вересня над Степанакертом були збиті два безпілотника ВС Азербайджану.
Крім того, РИА Новости з посиланням на Міністерство оборони Азербайджану пише, що на лінії зіткнення в Нагірному Карабасі знищений зенітно-ракетний комплекс С-300 Збройних сил Вірменії:
«Вчора в ході боїв на території Шушакенд Ходжалинського району була виведена з ладу зенітно-ракетна установка С-300 супротивника».
Раніше у відомстві заявляли, що вірменські С-300, що прикривали повітряний простір Єревана, зняли з бойового чергування і направили в бік Нагорного Карабаху.
Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що Вірменія розглядає можливість визнання незалежності Нагірного Карабаху.
Пашинян також стверджує, що не обговорював з російським президентом Володимиром Путіним військове втручання Росії в карабахський конфлікт.
Також Вірменія поки не розглядає питання про введення миротворців і не планує звертатися до Організації Договору про колективну безпеку.