«Світ був би кращим»: Горбачов зізнався, що було б, якщо б СРСР не розпався

«Світ був би кращим»: Горбачов зізнався, що було б, якщо б СРСР не розпався
Автор Желізняк Олександр в Новини

Якби Радянський Союз не розпався, світ сьогодні був би більш стабільним і безпечним.

Своєю думкою в інтерв’ю The Тimes поділився перший і останній президент СРСР Михайло Горбачов.

«Як би виглядав світ, якби Союз був збережений? Історія не знає умовного способу. Але, я думаю, світ був би краще. Він був би більш стабільною, безпечніше, справедливіше », – заявив Горбачов виданню.

При цьому він підкреслив, що розпад Радянського Союзу не був «кінцевим результатом» перебудови: «Ні в якому разі. І, зрозуміло, ми цього не хотіли ».

Колишній радянський лідер визнав наявність помилок, таких як запізніле реформування партії, децентралізація СРСР, недостатньо сміливі економічні реформи. До реальних результатів цієї політики він причисли: угоди про ядерне роззброєння, припинення холодної війни, свободу слова, зібрань, віросповідання, свободу виїзду з країни, альтернативні вибори, багатопартійність.
«І головне – ми довели процес змін до того рубежу, коли повернути його назад стало неможливо. Тому провалився путч у серпні 1991 року. Хоча збитки від нього величезний: це був удар по президенту і по Союзу. А потім радикали і сепаратисти добили Союз, не думаючи про наслідки », – заявив Горбачов.
28 вересня стало відомо, що помер культовий російський фотожурналіст Володимир Мусаельян, який був особистим фотографом генерального секретаря ЦК КПРС Леоніда Брежнєва.

Джерело: Народна Правда