У терапії яких захворювань незамінний «Варфарин»

Автор Іванов Микола в Новини

Тромбоз глибоких вен – небезпечне судинне захворювання, першопричина тромбоемболії легеневої артерії. Щоб виник тромбоз глибоких вен, потрібно, щоб одночасно мали місце кілька чинників: погіршення відтоку крові, ендотеліальні травми і дисфункції, гіперкоагуляція.

Гиперкоагуляция – підвищена здатність крові до згортання, в результаті якої утворюються тромби. Щоб кров була рідшою, текучої, мала нормальну систему згортання здатність, а також в якості профілактики тромбозу, застосовують спеціальні препарати, в тому числі варфарин . Він знайшов широке застосування при судинних захворюваннях.

У терапії яких захворювань незамінний «Варфарин»

Стану, при яких призначається варфарин

Застосування препарату виправдане при порушеннях роботи серцево-судинної системи:

  • порушеннях згортання крові;
  • тромбоемболії легеневої артерії;
  • тромбозі глибоких вен;
  • в якості профілактики інсультів і інфарктів;
  • ішемічних атаках з загрозою інсульту;
  • фібриляція передсердь, які можуть привести до тромбоемболічним ускладнень;
  • ураженнях серцевих клапанів, операції на клапанах.

Як працює препарат

«Варфарин» блокує синтез вітаміну К, який в свою чергу відноситься до найважливіших елементів для синтезу факторів згортання крові в печінці. В результаті вітамін К є в меншу доступність, відбувається інгібування синтезу факторів згортання крові, процес згортання сповільнюється. Максимальний ефект від препарату досягається приблизно на 5-7 добу від початку прийому «Варфарина».

В результаті прийому препарату можуть розвинутися кровотечі, особливо з боку травного тракту. Ризик зростає, є «Варфарин» застосовується спільно з ацетилсаліциловою кислотою або нестероїдними протизапальними препаратами. У пацієнта можуть виникати кровотечі з носа, кровохаркання, ректальні, внутрішньомозкові кровотечі, крововиливи в кон’юнктиву ока. Пацієнт повинен бути поінформований про цей ризик, а лікар співвідносити користь і потенційну шкоду від прийому «Варфарина». Самостійно приймати препарат не можна, важливо дотримуватися призначені лікарем дози і контролювати стан пацієнта під час лікування. Проте при дуже багатьох захворюваннях «Варфарин» робить позитивний терапевтичний вплив, допомагає реабілітуватися після серцево-судинних захворювань і запобігти їх ускладнення. Він незамінний при тромбозі глибоких вен і підвищеному згортанні крові. У дітей препарат теж може застосовуватися, але під контролем педіатра. Купити його можна в “Аптеці Доброго дня”, яка завжди пропонує пацієнтам широкий асортимент ліків, комфортні умови замовлення та доставки.

Джерело: Народна Правда