Виключення Фокіна з ТКГ: названо ім’я нового спікера

Виключення Фокіна з ТКГ: названо ім’я нового спікера
Автор Желізняк Олександр в Новини

Стало відомо, хто може стати спікером української делегації в Тристоронньої контактній групі по Донбасу.

Нардеп від «Слуги народу» Олександр Качура вважає, що їм може стати Маркіян Лубківський, передає Інтерфакс-Україна. Пі цьому, прямо він його ім’я не назвав.

«У мене вже є прізвище, але я не готовий її назвати. Це не буде дуже відома особа. Це технічна посада, тому що стане напрацьовуватиметься драфт всіх зустрічей і буде єдина позиція подаватися всіх домовленостей, які були досягнуті в Мінському процесі », – сказав Качура.

Але, відповідаючи на уточнююче запитання журналістів, чи займе цей пост Лубківський, нардеп все ж дав підстави вважати, що мова йде саме про дипломата.

«Я думаю, що ви дуже близькі до правильної відповіді, але я знаю, що є ще інші кандидатури», – зазначив Качура, додавши, що кандидатура Лубківського «може бути однією з ключових зараз, у якій є пріоритет».

А за словами самого Лукбівского, він отримав пропозицію приєднатися до української делегації в ТКГ від її голови Леоніда Кравчука і Офісу президента України.

«Така пропозиція була аргументовано моїм досвідом дипломатичної роботи і роботи в сфері безпеки. Зокрема, в «гарячих точках»: спочатку в Союзній Республіці Югославія, а потім і в Республіці Хорватія. Зараз я сама пропозиція вивчаю і остаточно визначуся найближчим часом », – зазначив Лубківський.

Дипломат також додав, що його можуть розглядати і на іншу посаду. Зараз він обговорює можливість долучитися до української делегації в ТКГ з Кравчуком і віце-прем’єр-міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексієм Резнікова.

Як ми вже повідомляли, перший заступник глави української делегації в Тристоронньої контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Вітольд Фокін відсторонений.

Тим часом, незважаючи на те, що в ООН вважають Мінські угоди основою для досягнення миру на Донбасі, член української делегації в ТКГ Донбасом Сергій Гармаш заявляє, що, на його думку, потрібно на якийсь час відмовитися від Мінського сценарію повернення регіону.

Джерело: Народна Правда