Після гучного скандалу Венедиктова працевлаштувала лобіста інтересів «конвертаторів» і «схемщиків» Олександра Ватутіна в ГБР

Після гучного скандалу Венедиктова працевлаштувала лобіста інтересів «конвертаторів» і «схемщиків» Олександра Ватутіна в ГБР
Автор Марія Петренко в Новини

Генеральний прокурор України Ірина Венедиктова після громадського резонансу, уваги журналістів, громадських антикорупційних організацій і керівництва країни, оперативно влаштувала свого протеже Олександра Ватутіна на нову посаду.

Як повідомляють джерела в ГПУ, Олександр Ватутін, який раніше не пройшов атестацію і якого ЗМІ пов'язують з відомими контрабандистами, «обнальщікамі» і «схемниками», був кілька днів тому призначений на посаду заступника начальника Департаменту кримінально-правової політики і захисту інвестицій Офісу Генпрокурора. Однак, після гучного скандалу, інформація про який швидко дійшла до Офісу Президента і самого Президента Володимира Зеленського, Ірина Венедиктова протягом дня звільнила Олександра Ватутіна і працевлаштувала його в Державне бюро розслідувань (ДБР), яким раніше керувала. Тепер Олександр Ватутін працює начальником третього відділу організації процесуального керівництва управління організації процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими територіальних підрозділів ГБР, Департаменту організації та процесуального керівництва досудовим розслідуванням органів ГБР, спостереження за його оперативними підрозділами і підтримки публічного обвинувачення у відповідних виробництвах Офісу Генерального прокурора.

Loading...

Як повідомив вчора Телеграм-канал «ЗеРада», на ім'я Президента України Володимира Зеленського був відправлений запит від громадської організації і журналістів, які протидіють корупції, з вимогою розслідувати факти щодо діяльності Олександра Ватутіна, його розкішного життя і то, чому він був призначений на високі посади.

«В даний момент Глава Офісу президента України Андрій Єрмак ескаліровать ситуацію Президенту і в найближчі дні Президент виступить з жорсткою критикою кадрової політики Офісу Генпрокурора і зажадає притягти до кримінальної відповідальності Олександра Ватутіна», – йдеться в повідомленні.

Як повідомило джерело в Національному антикорупційному бюро України, детективи бюро за участю прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) вже почали розслідування щодо діяльності та зв'язків Олександра Ватутіна.

В останні кілька місяць детективи бюро фіксували «цікаві» зустрічі і розмови Олександра Ватутіна з людьми з кримінального світу, ймовірно, що займаються конвертаційних схем, пов'язаних з ухиленням від сплати ПДВ і контрабандою товарів на територію України.

«У НАБУ також є багато матеріалів про зв'язки Василя Костюка та Олександра Ватутіна через певних людей. Після обшуків в податковій ці влітку спливло багато цікавої інформації », – повідомило джерело НАБУ.

Також НАБУ передасть інформацію по Олександру Ватутіну директору департаменту з правоохоронних питань посольства США Стефані Холмс.

«Американців дуже хвилює переатестація українських прокурорів, тому виникає питання: як Генпрокурор Ірина Венедиктова могла призначити на високу посаду прокурора, який не пройшов атестацію і звільнився з прокуратури, а через кілька місяців знову працює в Офісі Генпрокурора. Це говорить не тільки про непрофесіоналізм Венедиктової, але і про явно корисливих цілях », – повідомило високопоставлене джерело в НАБУ.

Також інформація про діяльність підпорядкованого Венедиктової буде оприлюднена найближчим часом журналістів-розслідувачів. Громадські антикорупційні організації будуть домагатися звільнення Олександра Ватутіна з ГБР.

Як повідомляли ЗМІ, стало відомо, що заступником начальника Департаменту кримінально-правової політики і захисту інвестицій Офісу Генпрокурора минулого тижня був призначений Олександр Ватутін, який кілька останніх місяців був в статусі радника Генерального прокурора Ірини Венедиктової.

Олександр Ватутін раніше не пройшов атестацію , тому навіть призначення його радником Венедиктової викликало шквал критики і шок, як в ЗМІ, так і в самій прокуратурі.

За даними ЗМІ, одним з головних проектів Ватутіна була підтримка діяльності відомого контрабандиста і автора конвертаційних схем Василя Костюка.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...