Українців попередили про різке зростання цін на хліб

Українців попередили про різке зростання цін на хліб
Автор Марія Петренко в Новини

Ціни на хліб можуть злетіти в Україні вже найближчим часом. Серед основних причин – подорожчання цукру, пшениці і соняшникової олії.

Крім того, курс гривні обвалився майже на 20%.

Loading...

Все це веде до подорожчання товарів хлібної групи, пояснює віце-президент Всеукраїнської асоціації пекарів (ВАП) Юрій Дученко, передає «Інтерфакс-Україна».

«З початку року вартість пшениці зросла на 40%, тільки за вересень – на 25%, що неминуче призводить до зростання цін на борошно, яка становить до 50% від собівартості хліба. Крім того, тільки за останній тиждень на 30% зросли ціни на цукор, з початку року на 50% подорожчала соняшникова олія », – пояснює Дученко.

Також на 20% подорожчали упаковка, енергоносії, логістичні послуги.

«Через девальвацію гривні виросла вартість імпортних комплектуючих для хлібопекарського обладнання. Безпрецедентні карантинні заходи безпеки, пов'язані з пандемією COVID-19, також призвели до додаткових витрат. Це не тільки дезінфекція або санітарний контроль, це і упаковка для всієї продукції і переобладнання ліній для її використання. При цьому постачальники не погоджуються на відстрочки платежів і працюють переважно за передоплатою, а для виробників хліба роздрібні мережі виставляють 30-денну відстрочку оплати », – зазначив Дученко.

Він додав, що в ситуації, що склалася потрібно вже найближчим часом готуватися до підвищення цін на хліб. Подорожчання вплине і на хлібобулочні вироби, а також кондитерську групу.

Як ми вже розповідали раніше, у країнці очікує суттєве зростання цін на продукти вже взимку 2021 року. Підвищення цін буде викликано збільшеною інфляцією.

А також, ціна на газ для населення в жовтні місяці буде коливатися від 4,7 до 5 тис. Грн за тисячу кубометрів.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...