Як зміниться життя українців в жовтні: тарифи на комуналку, призов і штраф для водіїв

Як зміниться життя українців в жовтні: тарифи на комуналку, призов і штраф для водіїв
Автор Марія Петренко в Новини

У жовтні українців чекає призов до армії, перехід на «зимовий» час і «смерть» старих грошей.

Zavtra зібрало всі важливу інформацію про те, як зміниться життя в Україні з 1 жовтня.

Loading...

З 1 жовтня в Україні перестають бути платіжним засобом монети номіналом 25 копійок, паперові банкноти 1 і 2 гривні і монети 1 гривні зразка 1996 року.

У Національному банку планують повністю вилучити їх з обігу. При відсутності монет номіналом 25 копійок при готівкових розрахунках можуть застосовуватися правила округлення загальних (в чеку) сум розрахунків готівкою за товари, роботи або послуги (до сум, кратних 10 копійкам).

З 1 жовтня ці гроші не будуть приймати в розрахунках готівкою за товари і послуги, а Національний банк вилучить їх з готівкового обігу. Повторимо, з 1 жовтня всі магазини, ресторани, сфера побуту повинні припинити їх приймати.

Українці зможуть без обмежень і безкоштовно обміняти монети номіналом 25 копійок і старі банкноти, введені в обіг до 2003 року, на монети і банкноти інших номіналів і зразків протягом наступних трьох років:

  • у всіх українських банках – протягом одного року з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2021-го включно;
  • в Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ) – протягом трьох років з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2023 включно.

Осінній призов 2020

1 жовтня стартував осінній призов на строкову службу в армію. Він триватиме до кінця грудня 2020 року. До лав Збройних сил, Національної гвардії і прикордонних військ планують закликати більше 13 тисяч чоловік:

У ВСУ – 7500 осіб;

  • У Національну гвардію – 4970 осіб;
  • У Держприкордонслужбу – 500 осіб;
  • У Госспецтрансслужбу – 600 чоловік.

Найбільша кількість призовників чекають в Дніпропетровській, Харківській, Одеській, Львівській областях та Києві.

тарифи

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв , в жовтні ціна на газ буде коливатися в районі від 4700 до 5000 гривень за кубометр.

Таким чином, тарифи на газ в жовтні залишаться без змін. «Нафтогаз» зберіг ціни на рівні 4,7 грн / кубометр в рамках пакету «Місячний» і 5,24 грн кубометр в рамках тарифу «Річний».

Змін в інших тарифах за комуналку також не передбачається (підвищення тарифів на електрику з 1 жовтня не відбудеться).

Водії повинні включити денні ходові вогні / ближнє світло фар

З 1 жовтня до 1 травня на авто за містом повинні бути включені денні ходові вогні або ближнє світло фар. У холодну пору року на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути включені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар.

Коли переводять стрілки годинника

Стрілки годинника на годину назад переводять в неділю, 25 жовтня.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...