Білорусь ввела санкції у відповідь проти Євросоюзу

Білорусь ввела санкції у відповідь проти Євросоюзу
Автор Марія Петренко в Новини

Євросоюз ухвалив рішення ввести санкції проти Білорусі. Санкції торкнуться 40 посадових осіб, але не самопроголошеного президента Олександра Лукашенка . Мінськ прийняв аналогічне рішення у відповідь.

МЗС Білорусі цитує видання «Кореспондент».

Loading...

«Євросоюзу забракло чверті століття, щоб ввести в дію Угоду про партнерство та співробітництво з Білоруссю, зате декількох тижнів виявилося достатньо для введення санкцій. Напевно, впоралися б і швидше, якби не святий для європейців сезон відпусток. На перевірку всі просто: ЄС знову нічого не хоче запропонувати своєму партнерові, крім санкцій. Тобто така «нагорода» чекає кожного, хто щиро працює над поліпшенням двосторонніх відносин, але не стоїть у черзі, благаючи про клубній картці? Продемократичний тоталітаризм – ще більш напористий, ніж комуністичний. Не тільки інші думки, деталі і нюанси, але навіть очевидні факти апріорі відкидаються, якщо вони не відповідають «правильної ідеології», – йдеться в заяві.

У Мінську також вважають, що такі кроки ЄС позначаться на громадянах Білорусі, їх безпеки, добробут і економіці і на інших сферах кооперації.

Білорусь впевнена, санкції ввели в якості карального заходу «за те, що Білорусь не пішла на виконання набору ультимативних вимог, задовольняти які стало б жодне поважає себе суверенну державу».

У МЗС Білорусі заявили, що вводять санкції у відповідь проти європейських чиновників, але публікувати їх список не будуть.

«Подальша розкрутка ЄС« санкционного маховика »може привести до ще більш серйозних наслідків, наприклад, виходу Білорусі з спільних програм і проектів, перегляду рівня і модальності дипломатичної присутності аж до рішення про доцільність збереження дипломатичних відносин», – заявляють в МЗС.

Як повідомлялося раніше, Світлана Тіхановском, яка представляє опозицію Білорусі, приступила до формування тіньового уряду.

А самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявляв , що Білорусь і Росія мають самодостатню економіку і тому можуть обійтися без Заходу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...