Екологія: Крим незабаром перетворитися на пустелю – еколог

Екологія: Крим незабаром перетворитися на пустелю – еколог
Автор Желізняк Олександр в Новини

У Криму скорочується водність, що загрожує перетворенням півострова в пустельну територію.

Як передає новинний портал Завтра , дане думку висловив Євген Хлобистов – професор кафедри екології Києво-Могилянської академії, експерт Кримськотатарського ресурсного центру. Він вважає, що виною цьому є зміна клімату і видобуток води окупантами.

За словами експерта в даному питанні, ситуація стане катастрофічною, якщо в найближчі кілька років на півострів чи не випаде велика кількість опадів.

«Можна сподіватися, що на Ай-Петрі випаде сніг, і проблема кримських водосховищ буде частково вирішена. Але загальний тренд такий, що сухості буде більше і більше », – підкреслив Хлобистов.

Також професор повідомив, що останні кілька років Крим став максимально посушливими через глобальну зміну клімату, а наповнення річок за рахунок опадів і танення снігів зменшилася в рази.

Також було висловлено думку Хлобистова про варварському використанні мінеральних вод.

«Кримські« влади »бурять понад сто свердловин щорічно, щоб вирішити локальні проблеми. У підсумку по трубах йде артезіанська вода, якою мільйони років. Якщо пам’ятаєте, десять років тому була мінеральна вода «Кримська», її розливали під Євпаторією. Ми її купували, щоб пити, а зараз вона зливається в унітаз. Унікальний ресурс витрачають самим варварським способом. Це як поливати грядки шампанським », – висловив своє обурення професор.

Еколог також додав, що такий видобуток води у величезних обсягах призводить до утворення підземних пустот. Відбувається просадка гірських порід і штучні малі землетрусу, а в слідстві цього вода йде все глибше.

Нагадую про те, як в Україні вирішують проблему з медичними відходами від боротьби з коронавірусів.

Джерело: Народна Правда