Загиблі морські тварини: на Камчатці екологічна катастрофа

Загиблі морські тварини: на Камчатці екологічна катастрофа
Автор Желізняк Олександр в Новини

У Росії місцеві жителі Камчатки, на узбережжі Тихого океану, стали помічати загиблих морських тварин – рибу, восьминогів, морських зірок і інших.

Як передає новинний портал Завтра , за словами громадян, в районі Халактирского пляжу вода змінила колір і стала небезпечною для людей і їх здоров’я. Жителі Камчатки висунули припущення, що якийсь отруйна речовина потрапила в Тихий океан.

Зовсім недавно, уряд Камчатського краю заявило про те, що в районі Халактирського пляжу виявилося перевищення нафтопродуктів і допустимої концентрації. Мінприроди також підтвердило наявність викинутих штормом морських тварин в бухті Мала Лагерна.

Сталося страшне – в наш Тихий океан на Камчатці стався витік чогось отруйного. Все дно – мертве. Восьминоги, …

Gepostet von Yola Zikratova am Freitag, 2. Oktober 2020

Управління Гідрометслужби в Камчатському краї провело відбір проб, після появи в соціальних мережах повідомлень про проблеми з екологічною ситуацією. Фахівці зафіксували поодинокі перевищення нафтопродуктів в 3,6 рази і фенолу – в 2,5 рази.

Але в цей же час, в своєму акаунті Instagram російський журналіст і блогер Юрій Дудь опублікував відео, на якому було продемонстровано нафтова пляма величезних розмірів біля берегів Камчатки.

View this post on Instagram

На відсів – Камчатка прямо зараз. На фото в респіраторі – Антон Морозов @snowave_kamchatka, той самий серфер з нашого випуску про Камчатку, який разом з друзями перетворив Халактирская пляж в світову пам’ятку. Ось що він пише: «Ще 3 тижні тому все після серфінгу почали відчувати дивні неприємні симптоми. Помутніння, сухість, біль і відчуття плівки на очах. Дерло горло, набрякали і сідали зв’язки. Смак океану – гіркий, що не солоний, зовсім незвичний. Через деякий час у нас – людина 20, які проживають в таборі, хто катає часто, – сталося отруєння. Вирішили, що кишкова інфекція. І паралелі не проводили. Було дивно, але вода була на кшталт прозорої, ми списували це на можливі алергічні реакції на планктон або інші природні біологічні процеси і чекали прогнозованого шторму. Була надія, що з ним все це пройде. Але це виявилося початком. У понеділок інформація вийшла в мережу. Влада відправили фахівців брати проби. Вода ставала все більш дивною, каламутною, густий. З різних кінців узбережжя приходили фото і відео, на яких – гори мертвих мешканців всюди. Попередні результати проб показали перевищення нафтопродуктів в 4 рази і фенолу в 2 рази. Вчора і сьогодні багато хто почав спішно їхати з океану. Симптоми з’являються навіть без контакту з водою. Щогодини приходить нова інформація і недавно отримали від Greenpeace супутникові знімки річки, яка впадає в океан, і яка, очевидно, і принесла смерть всьому живому. Знімки в хронології 1, 9, 24 вересня показують, що 9-го числа річка вже виливала тоннами отруту в океан. Виходить, пройшов вже майже місяць. Ніякої реакції щодо запобігання катастрофи і порятунку ситуації не було. Ймовірно, якби відповідальні за цю подію люди були мужній і заявили про своє промаху і почали рятувальні операції – масштаби цього можна було тримати під контролем. Але вже місяць з річки виливається отрута, що вбиває все навколо ». (Перше відео – пляма в океані, третє – просто жах)

A post shared by Юрій Дудь (@yurydud) on

Висунуто припущення, що саме це пляма могла стати причиною масового мору морських тварин.

Російський Greenpeace назвав подію екологічною катастрофою. Він вимагає від Росприроднагляду, Росспоживнагляду, Міноборони та Генпрокуратури негайно розслідувати причини забруднення.

Нагадуємо про те, як в Україні вирішують проблему з медичними відходами від боротьби з коронавірусів.

Також в Луганській області площа пожеж перевищила 20 тис. Га.

Джерело: Народна Правда