Зеленський забезпечив роботу білорусам в Україні

Зеленський забезпечив роботу білорусам в Україні
Автор Желізняк Олександр в Новини

Володимир Зеленський, чинний президент України, підписав указ, завдяки якому посприяв залученню ІТ-фахівців з країни Білорусь.

Як передає новинний портал Завтра , про це можна прочитати в документі № 420/2020 «Про деякі заходи щодо залучення підприємців, висококваліфікованих фахівців, які є громадянами Республіки Білорусь».

Кабінет міністрів зобов'язаний продовжити термін тимчасового перебування до 180 днів на рік громадян з Білорусі на території України. У список входять підприємці, висококваліфікованих фахівців, в тому числі фахівці в сфері інформаційних технологій і інновацій, імміграція яких відповідає інтересам України, і членів їх сімей.

Також уряд буде забезпечувати спрощене отримання посвідки на проживання для білорусів.

«Окремо Кабмін повинен оптимізувати порядок отримання дозволів на використання праці іноземців та осіб без громадянства для працевлаштування громадян Білорусі, які є висококваліфікованими ІТ-фахівцями. Для цього пропонується скоротити до п'яти днів термін надання такого дозволу і передбачити можливість його отримання за принципом мовчазної згоди », – сказано в повідомленні.

Також варто підкреслити, що було сказано, що потрібно вдосконалити процедуру реєстрації білоруських ІТ-фахівців як фізосіб-підприємців – платників єдиного податку.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Нагадуємо, що відносини між Україною і Білоруссю припинені, але будуть підтримуватися.

Також Білорусь відкрито звинуватила Україну в захопленні влади.

Джерело: Народна Правда