Голова Іллінівської ОТГ Володимир Маринич, який погрожував суперниці губернатором, змінив 8 політсил за 15 років

Голова Іллінівської ОТГ Володимир Маринич, який погрожував суперниці губернатором, змінив 8 політсил за 15 років
Автор Желізняк Олександр в Новини

Голава Іллінівсько ОТГ Володимир Маринич мало чим прославився на своєму посту. Увагу ЗМІ на себе він звернув не справами а скандалом. Його суперниця на виборах оприлюднила запис, на якій Маринич загрожує їй розправою, обіцяючи «скрутити в баранячий ріг і відірвати голову» за допомогою голови ОДА Донецької області Павла Кириленка.

Виявилося, що Маринич – політик досвідчений і добре відчуває кон’юнктуру. На прийдешніх місцевих виборах він знову планує зайняти цю посаду, формально балотуючись як самовисуванець, але за фактом заручившись підтримкою і ресурсом партії «Слуга народу». І така «багатовекторність» Маринича не в новинку: до того, як долучитися до президентської політсили, він встиг змінити майже десяток політичних покровителів.

Вперше у великій політиці Володимир Маринич, тоді ще заступник начальника відділу обладнання Тюменської нафтової компанії, з’явився в 2004 році. На президентських виборах він виступав довіреною особою Ігоря Душина, кандидата від Ліберально-демократичної партії України. Але ставка Маринича не зіграла – Душин шквально провалився, набравши всього 0,03% голосів.

Тоді-то політичний вітер вперше подув для майбутнього ОТГ в нову сторону. Уже в 2005 році від заручився підтримкою ВО «Батьківщина», завдяки чому був продавлений на пост заступника голови Костянтинівської районної державної адміністрації з будівництва та житлово-комунального господарства. Причому для цього навіть звільнили попереднього заступника. Але незважаючи на те, що своєю майбутньою дев’ятирічної кар’єрою на цій посаді Володимир Маринич повністю зобов’язаний «Батьківщині», дуже скоро від його лояльності не залишилося і сліду.

Уже в 2006 році, коли відносини між Тимошенко і Ющенко помітно охололи, політик-початківець «сплив» вже в списку кандидатів в депутати райради від пропрезидентської «Нашої України». Причому на прохідній другій сходинці. А згодом ще й ставив своїм колишнім покровителям палиці в колеса. Наприклад, саме Маринича місцевий депутат від «Батьківщини» Яна Дорош звинувачувала в організації зриву її звіту про діяльність перед громадою.

Втім, як вже не складно здогадатися, «дружба» з «Нашою Україною» теж тривала недовго. Як тільки до влади прийшов Віктор Янукович і «Партія регіонів», підприємливий Маринич тут же міцно влаштувався під крилом колишніх політичних противників.

Зовсім вже не викликає подиву, що рівно той же фінт він згодом виконав і з приходом до влади Петра Порошенка, заручившись підтримкою «БПП». І знову не дарма – вміння зорієнтуватися в 2014 році принесло йому заповітне крісло глави Костянтинівській РДА, куди він був призначений розпорядженням Порошенко.

У 2017 підтримка президентської політсили знову принесла Маринич дивіденди – потужний ресурс забезпечив уявному самовисуванцю перемогу на виборах голова Іллінівськоїо об’єднаної територіальної громади. Але незабаром знову подув вітер політичних змін.

На дострокових парламентських виборах 2019 року Володимира Маринич знову проробляє улюблений трюк і переходить в стан політичного противника. Балотуючись в депутати Верховної ради, він активно веде передвиборчу роботу в компанії Бориса Колесникова за підтримки партії «Опозиційний блок».

Що цікаво, така міграція анітрохи не завадила голові Іллінівської ОТГ вести політичну діяльність ще й на стороні. Наприклад, керувати Селидівської міською організацією Соціалістичної партії України. Не дивно, що і в 2020 році Володимир Маринич знову застосував звичний прийом. Заручитися підтримкою Зе-команди йому не завадили навіть вкрай необережні висловлювання на підтримку Олександра Лукашенка , в яких він фактично розкритикував управлінські здібності Володимира Зеленського. Зокрема, голова Іллінівської ОТГ заявив, що «якщо білорусів не влаштовує президент, ми його готові забрати років на п’ять хоча б.

Так що поки залишається тільки спостерігати, чи зіграє ставка спритного гравця-Маринича на цей раз. І не звернуть увагу в «Слугу Народу», що всі попередні заступники Маринича, які допомогли йому побудувати кар’єру, у відповідь не отримали від нього навіть самого мінімуму – лояльності.

Джерело: Народна Правда