В Україні нікому вести важкохворих пацієнтів з COVID-19 на ЕКМО: лікар

В Україні нікому вести важкохворих пацієнтів з COVID-19 на ЕКМО: лікар
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Українці з дуже важкою формою пневмонії, яка як відомо, є ускладненням COVID-19, можуть не розраховувати на апарати ЕКМО (екстракорпоральна мембранна оксигенація). “Штучних легень” в нашій країні всього кілька десятків, і далеко не кожен лікар може вести пацієнтів на ЕКМО.

Про це йдеться в матеріалі “Обозревателя”.

Про те, що в Україні дуже мало фахівців, які б могли вести важких пацієнтів на ЕКМО виданню розповів президент Асоціації анестезіологів України, професор, головний спеціаліст МОЗ зі спеціальності “Анестезіологія”.

“За весь час епідемії коронавірусу на ЕКМО вели тільки трьох людей, які хворіють на COVID-19: двоє померли. Дитина у Львові, 3,5 року, станом на п’ятницю 2 жовтня, була ще на апараті. Фахівців у нас дійсно трохи, плюс це дуже дорогий метод. Виживання навіть в світі в розвинутих центрах ЕКМО не перевищує 10-15% “, – підкреслив лікар.

Окремо лікар зазначив, що в Україні може виникнути інша проблема – нікому буде лікувати пацієнтів. Як показує статистика, кількість хворих коронавірусною інфекцією неухильно зростає і якщо зростання  продовжиться – людей просто нікому буде лікувати.

“На сьогодні у нас немає відділення, де б катастрофічно не вистачало ШВЛ. Ми виходимо на ідеальний показник – один апарат на одне ліжко. Це показники розвинених країн. Але якщо кількість хворих зростатиме далі, то питання вже не в ШВЛ, а в кадрах. Пацієнтів все більше і більше, у деяких лікарнях 100-відсоткове заповнення, і навіть якщо ми відкриємо нові, фізично на всіх хворих просто не вистачить медичного персоналу, який буде готовий працювати в цих важких умовах роботи”, – заявив медик.

Додамо, раніше в Міністерстві охорони здоров’я заявляли, що в Україні налічується до 4 тисяч апаратів ШВЛ, і 9,5 тис ліжок з підведеною киснем стало. Одночасно з цим в Рахунковій палаті запевняють, що з ШВЛ проблема – тендери на їх покупку оголосили, але торги так і не провели.

Як повідомлялося раніше, в Україні зафіксували 4348 нових випадків COVID-19 за минулу добу. Всього в країні з початку пандемії захворіли 234 584 особи. Одужали поки лише 103 401 (+2149 за минулу добу). Померли – 4520 (+90 за минулу добу).

Станом на 6 жовтня, в Україні тільки одна область може послабити карантин.

Джерело: Народна Правда