Переселенців в Україні можуть позбавити спадщини через одну помилку

Переселенців в Україні можуть позбавити спадщини через одну помилку
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Оформити спадок в Україні може бути дуже не просто, якщо ви – переселенець.Громада.Схід ” наводить приклад Тетяни Михайлівни, сестра якої померла в 2015 році. Оскільки у неї не було сім’ї, Тетяна стала єдиною спадкоємицею пенсії померлої. Відразу оформити всі документи жінка не могла, тому що жила в окупованій Ясинуватій. Коли з’явилася можливість, жінка приїхала до Дружківки для оформлення спадщини, однак отримала відмову від відділу державної реєстрації актів цивільного стану у видачі свідоцтва про смерть сестри. А без цього свідоцтва отримати спадок вона не могла. За словами юристів, на першому етапі Тетяні Михайлівні необхідно звернутися в суд для встановлення факту смерті сестри для отримання свідоцтва про смерть.

“Громадяни України, які проживають на тимчасово окупованих територіях, дуже часто стикаються з подібними проблемами. У цій ситуації роками напрацьований алгоритм дій. Особа, яка має намір отримати свідоцтво про смерть українського зразка, має отримати письмову відмову і звернутися до суду із заявою про встановлення факту смерті. Слід звернути увагу, що в такому випадку судовий збір не сплачується. До заяви слід додати докази, наприклад, копії медичних документів, виданих окупаційною адміністрацією, речові докази”, – заявила юрист Інна Куракіна.

Loading...

Другим етапом є звернення до суду про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини після смерті сестри. Отримавши рішення суду, жінка звернулася до нотаріуса для отримання свідоцтва про право на спадщину і отримала відмову.

Причина полягала в розходженні в свідоцтвах про народження сестер, а саме – помилку в прізвищах батьків. Така помилка виключає ідентифікацію родинних відносин між Тетяною та її рідною сестрою. Правозахисниця допомогла їй скласти черговий позов до суду, який незабаром встановив факт родинних відносин. В результаті суд задовольнив вимоги позивача в повному обсязі.

Як повідомлялося раніше, українці можуть втратити право на пенсію при одній помилку в Трудовій книжці – помилку в написанні імені.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...