Розенбаум: Українська делегація винна у зриві переми’я на Донбасі

Розенбаум: Українська делегація винна у зриві переми’я на Донбасі
Автор Желізняк Олександр в Новини

Українська делегація винна у зриві перемир’я на Донбасі. Таку думку на своїй сторінці в Facebook висловив політичний експерт і блогер Сергій Розенбаум.

Наводимо текст його повідомлення дослівно:

Ця теза не новий, я його озвучував раніше – ще 8 вересня, напередодні ситуації в селища Шуми, де офіційний Київ спочатку погодився, а потім просто злив спільне інспектування. Цю точку зору підтверджує цікава аналітика , яку сьогодні опублікував блогер Кирило Кіквідзе.

Нагадаю, що представники “ДНР” почали фіксувати в окремих точках пункту додаткове облаштування українською стороною своїх позицій. Однак Україна спершу навідріз відмовлялася проводити спільну інспекцію, а потім за 30 хвилин до її початку озвучила нові вимоги, зокрема – про наявність у представника СЦКК “ДНР” негативного тесту на коронавірус. Ні аналогічні перевірки на території “ДНР”, ні деталізація механізму подальших спільних інспекцій українську сторону не цікавили.

Цитата з аналітики Кіквідзе:

Після двогодинної дискусії українці все-таки дали згоду на проведення силами СЦКК в чинному складі за участю представника Координатора ТКГ спільної “одноразової” інспекції в Шумах в районі, де фіксувалися порушення, 10 вересня 2020 р о 14:00 . Донеччани підтвердили, що аналогічні спільні інспекції в рамках СЦКК в чинному складі вони готові прийняти і на своїй території за запитом України. Згідно з досягнутими ще 22 липня 2020 р домовленостями, СЦКК Донецька направив українській стороні технічні деталі (координати) конкретних точок, де фіксувалися порушення.

Однак за 30 хвилин до початку інспекції представники СЦКК України озвучили нові вимоги для її здійснення: наявність у представника СЦКК “ДНР” негативного тесту на коронавірус, паспорти Російської Федерації або України, а також відсутність у нього будь-яких шевронів і відзнак “ДНР” . Крім того, українська сторона не підтвердила згоду в зазначених “ДНР” координатах, де спостерігалося зведення споруд, риття траншей і інші роботи. В результаті спільна інспекція була зірвана.

Незважаючи на це, для усунення будь-яких перешкод до виконання узгодженої домовленості і недопущення ескалації конфлікту, до засідання ТКГ 16 вересня 2020 року представники Донецька та Луганська заздалегідь і письмово представили на узгодження всіх параметрів проведення спільної інспекції, запропонувавши Україні визначити і зафіксувати письмово будь-які здійснимі додаткові вимоги для проведення такої інспекції.

Однак у відповідь українська делегація заявила, що раз інспекція була одноразовим дією і не відбулася – відповідна домовленість анульована. Повноважний представник України в ТКГ Л. М. Кравчук додав, що Україна “не цікавить” можливість проведення таких перевірок на стороні “ДНР” і “ЛНР”. Потім представники України в черговий раз зажадали верифікації з боку СММ, заявили, що координаційний механізм так і не був погоджений, і потребує доопрацювання. У зв’язку з надзвичайною важливістю даного питання для життів людей по обидві сторони лінії зіткнення, представники Донецька та Луганська внесли на засідання ТКГ 30 вересня 2020 р письмову пропозицію про оновлений пакеті Заходів щодо посилення режиму припинення вогню з деталізованими параметрами координаційного механізму (взаємодія усіма можливими способами , в тому числі шляхом спільних інспекцій, з метою практичного недопущення порушень). У контрпропозиціях українці наполягали на обмеженні взаємодії телефонним зв’язком, а всю іншу перевірку вперто “звалювали” на СММ ОБСЄ. Під час переговорів українські представники додатково стверджували, що СЦКК в чинному складі включає в себе представників України і Росії.

Таким чином, з політичних мотивів, щоб не допустити жодної згадки про взаємодію з непідконтрольними територіями, Україна остаточно зруйнувала узгоджені 22 липня 2020 р “. Кінець цитати.« Сумнівно не просто вміння української команди домовлятися. Виникають питання щодо того, чи потребують зовсім представники сторони в мирному небі для українців, або ж зацікавлені лише в політичних балах, необхідних для їх власного подальшого виживання. на жаль, відповідь сьогодні явно не на користь світу »- зазначив Розенбаум.

Украинская делегация виновна в срыве перемирия на ДонбассеЭтот тезис не новый, я его озвучивал ранее – еще 8 сентября,…

Gepostet von Serge Rozenbaum am Donnerstag, 8. Oktober 2020

Джерело: Народна Правда