Де можна заразитися коронавірусом: топ найнебезпечніших місць

Де можна заразитися коронавірусом: топ найнебезпечніших місць
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

В Україні стрімко зростає кількість хворих на COVID-19, так за добу вже реєструють майже 6 тисяч нових випадків коронавірусної інфекції. Пам’ятайте, зараз важливо дотримуватися дистанції, користуватися антисептиками, носити маски, адже підхопити коронавірус можна практично скрізь. Топ найнебезпечніших місць, де можна заразитися коронавірусом

За матеріалами “Обозревателя”

Loading...

Ліфт
На думку українських епідеміологів, найнебезпечнішим місцем у багатоквартирному будинку є ліфт, причому, навіть не кнопка, а повітря. Ліфт – це закрите приміщення, де немає особливої вентиляції. І якщо там проїхалася хвора людина – вірус буде жити ще хвилин 30.

Громадські туалети

Коронавірус може поширюватися через “аерозольні випорожнення”, коли люди змивають унітаз при піднятою кришці. А дослідження, проведене в Китаї, показало вірус в калі пацієнтів. При змиванні краплі можуть осідати на різних поверхнях ванної кімнати.

Перукарні

Небезпека заразитися в перукарні в першу чергу виходить через близьку відстань між фахівцем і клієнтом. При такому контакті може не врятувати навіть маска. Салони часто невеликі за площею, знаходяться в підвалах, а значить, вентиляція там не дуже гарна. Медики радять брати з собою респіратор.

Громадський транспорт, метро

З усього громадського транспорту найменш небезпечним є метро. Причина – хороша вентиляція. А ось маршрутки, тролейбуси і трамваї – зона ризику через великий пасажиропоток.

Магазини / заправки

Магазини потрапили в зону ризику через скупчення людей, особливо на касах. Тут фахівці радять намагатися не відвідувати маркети в піковий час, одягати не тільки маски, але і поліетиленові рукавички. Чому заправки? Черги на касі, водії часто ігнорують необхідність носити маску. Епідеміологи не радять самим заправляти машину, тобто вставляти пістолет з паливом в бак. Мовляв, до вас пістолет вдень чіпало з півсотні людей. Краще нехай це зробить заправник, захищений спеціальними рукавичками.

Салон літака

Найнебезпечнішими для пасажирів виявилися моменти посадки і висадки з літака, адже тоді люди знаходяться в більш тісному контакті. Другий варіант – знаходження в безпосередній близькості з носієм COVID-19. В іншому літак вважається досить безпечним місцем через хорошу вентиляцію.

Вагон потяга

Пасажири одягають маску тільки при посадці і висадці, а провідники взагалі носять її на підборідді.

Як повідомлялося раніше, в Україні вже зайняті 66,2% ліжок для пацієнтів з COVID-19.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...