В Україні закінчуються гроші на виплати з безробіття – знову влізуть в COVID-фонд

В Україні закінчуються гроші на виплати з безробіття – знову влізуть в COVID-фонд
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні закінчуються гроші на допомогу з безробіття. Сьогодні, 9 жовтня, буде винесено протокольне доручення про підготовку до наступного засідання Кабміну проекту про перерозподіл коштів з COVID- фонду Фонду соціального страхування на випадок безробіття. Про це йдеться в матеріалі “Страны”.

Видання зазначає, що на цей рік видатки Фонду були затверджені в розмірі близько 11 млрд гривень і з фонду по боротьбі з COVID-19 вже додавали більше 4,2 млрд. Однак гроші вже закінчуються.

Станом на 1 жовтня, одержувачів допомоги з безробіття в Україні – 365 тисяч чоловік, що на 40 тисяч більше, ніж прогнозувалося. При цьому кількість отримувачів менша, ніж, скажімо, у вересні (було 396 тисяч). Але претендентів на допомогу на 68% більше, ніж в минулому році. Плюс знайти їм роботу (і зняти з обліку) практично нереально. Вакансій на сьогоднішній день всього 68 тисяч. Тобто, на кожне робоче місце претендує більше п’яти чоловік.

У матеріалі повідомляється, що станом на 5 жовтня, з Фонду з безробіття профінансовано 12,4 млрд гривень: “Тобто, залишок на рахунках – трохи більше 2,5 млрд. Цього вистачить на жовтень і частково на листопад, – наголошується в поясненні до протокольного доручення. Далі – платити буде нічим “.

Одночасно з цим, за підрахунками Мінекономіки, щоб платити допомогу по безробіттю вчасно, Фонду до кінця року потрібно не менше 4,1 млрд гривень – пропонується перерозподілити з коронавірусного фонду ще майже 1,6 млрд. Також пропонується додати 280 млн на виплати по частковому безробіттю (для людей, які знаходяться у відпустках за свій рахунок та ін.).

Заява прем’єра Дениса Шмигаля про те, що через 15 років в Україні не платитимуть пенсії приголомшила  українців. Хоча багато хто і без цієї новини вважають, що на соціальні виплати розраховувати не доводиться. Як відомо, Шмигаль заявляв, що платити пенсії буде просто нічим, оскільки працюють буде менше, ніж непрацездатних. Він також підводив до того, що українці повинні збирати собі на пенсію самі вже зараз. Судячи з усього, українці давно розчарувалися у підтримці державою пенсіонерів. Про це, зокрема, свідчить опитування.

Джерело: Народна Правда