Вчений заявила, що проблеми з пенсіями будуть в Україні до 2050 року

Вчений заявила, що проблеми з пенсіями будуть в Україні до 2050 року
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

В Україні проблеми з виплатами пенсій триватимуть до 2050 року. Тільки після цієї дати на пенсію буде виходити менша кількість людей, адже в 90-і роки народжуваність різко скоротилася. Як відомо раніше, прем’єр Денис Шмигаль заявив про те, що через 15 років в Україні не платитимуть пенсії. Експерт у сфері пенсійного забезпечення, провідний науковий дослідник Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАН України Лідія Ткаченко в коментарі “Апострофу ” повідомила, що проблеми з пенсіями будуть ще 30 років.

Відзначимо, досі в Україні функціонує лише солідарна пенсійна система, а накопичувальна з’явиться не скоро. Але, за словами експерта, проблема накопичувальних пенсій полягає в тому, що для накопичення пенсії як щомісячної виплати, яка буде приходити до кінця життя, потрібно мати або дуже великі кошти, або дуже довгий час збирати.

Loading...

“Якщо пан Шмигаль в 2021 році введе накопичувальну пенсію, то через 15 років там не буде пенсії. За 15 років там не сформується жодної пенсії, як щомісячної суттєвої виплати. Там не буде просто грошей на це, не вистачить”, – прояснила вчений.

За її словами, щоб накопичити достатній обсяг коштів на пенсію, відкладати доведеться не менше 20 років, а скоріше всі – 40.

«Молодь, біжіть»: що українці думають про заяву Шмигаля, що пенсій не буде

“Звичайно, проблема накопичувальних пенсій в тому, що ми не можемо чекати так довго. Якщо повернутися до демографії, то до 2050 року у нас будуть найскладніші роки, а далі ситуація більш-менш вирівняється. Після 2050 року почнуть виходити на пенсію менш численні когорти народжених в 90-х роках. Тоді народжуваність різко скоротилася. Те, що зараз відчуває наш ринок праці і наша економіка – нестача людей працездатного віку – призведе до зменшення числа пенсіонерів після 2050. Вже буде не така складна ситуація. Кількість літніх людей почне зменшуватися”, – зазначила Ткаченко.

Джерело: Народна Правда
загрузка...