COVID-19 на Донбасі: критична ситуація

COVID-19 на Донбасі: критична ситуація
Автор Желізняк Олександр в Карантин в Україні/Коронавірус/Новини/Політична правда/Правда про здоров'я

Ситуація в Донецькій і Луганській областях є критичною, про це вчора, 10 жовтня, повідомив Павло Лисянський, який є представником Уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Луганській і Донецькій областях.

Як передає портал Народна Правда, за словами Лисянського, триває збір інформації про порушення прав людини в ОРДЛО співробітниками Офісу Омбудсмана України.

«Ситуація на тимчасово території Луганської та Донецької областей критична. Лікарні в ОРДЛО переповнені, засобів індивідуального захисту в аптеках ОРДЛО не вистачає, обмежувальні заходи, такі як – соціальна дистанція, масковий режим та інше, не діють », – повідомляє Лисянський.

За словами уповноваженого ВР з прав людини, контрольовані Росією бойовики проводять масові заходи на окупованій території під час прийняття карантинних заходів, чисельність яких може перевищувати сотню осіб.

«Зараз в ОРДЛО ставлять три діагнози: ГРВІ, пневмонія, коронавірус. Людей з першими двома діагнозами відправляють по домівках, і дійсна кількість хворих коронавірус окупанти мовчать », – підкреслює Лисянський.

Він також зауважує, що бойовики продовжують незаконну видачу російських документів, зокрема паспортів, тим самим ставлячи під загрозу здоров’я та життя мирних громадян.

Відомо про понад 6000 випадків зараження коронавирусною інфекцією з початку пандемії, з них 298 летальних випадки на окупованій частині Донбасу.

Як відзначають самі місцеві жителі, в картки людям записують різні діагнози, крім коронавируса.

Нагадуємо, що народний депутат від Слуги народу пропонує закупити вакцину от COVID-19 у РФ.

Також повідомлялося, що вводити режим НС не будуть, але можуть оголосити “карантин вихідного дня”.

Джерело: Народна Правда