Колективний імунітет від COVID-19: у ВООЗ попередили про небезпеку

Колективний імунітет від COVID-19: у ВООЗ попередили про небезпеку
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

У світі спостерігається чергова хвиля поширення коронавірусної інфекції (COVID-19) , але в цей раз влада багатьох країн заявляє, що найпростіший спосіб подолати хворобу – це не повсюдний локдаун, а колективний імунітет. Однак в ВООЗ ідею колективного імунітету від коронавірусу назвали неетичною. Так, генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебреєсус попередив, що ідея колективного імунітету від коронавірусу не може бути дієвою стратегією в боротьбі з пандемією.

Експерт пояснив, що колективний імунітет досягається шляхом захисту людей від вірусу, а не його впливом на організм: “Ніколи в історії охорони здоров’я колективний імунітет не використовувався в якості стратегії реагування на спалах хвороби”.

Loading...

Тедрос Аданом Гебреєсус також додав, що поки занадто мало відомо про імунітет до коронавірусу, щоб зрозуміти, чи можливо взагалі виробити колективний імунітет до нього: “У нас є деякі підказки, але у нас немає повної картини. Тому дозволяти небезпечному вірусу, який ми не до кінця розуміємо, вільно діяти – це просто неетично”.

У ВООЗ відзначили, що імунітет до коронавірусу зараз є менш ніж у 10% населення світу, тобто більшість людей сприйнятливі до нього.

Як повідомлялося раніше, Міністерство охорони здоров’я пропонує продовжити карантин в Україні до кінця року.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...