Рятують тих, у кого більше шансів: лікар розповів про катастрофу в Харкові через COVID-19

Рятують тих, у кого більше шансів: лікар розповів про катастрофу в Харкові через COVID-19
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Лідером з добової захворюваності на COVID-19 в Україні стала Харківська область, напередодні там виявили одразу 741 випадок коронавірусної інфекції. Місцеві лікарі зізнаються, інфекційна лікарня переповнена і рятують вже тих, у кого більше шансів на життя.

Про це йдеться в матеріалі “Обозревателя”.

Loading...

За словами анестезіолога Володимира Корсунова, який працює в реанімації Харківської обласної інфекційної лікарні, такого навантаження і заповнювання установи він не бачив за все своє життя в медицині – з 1984 року. Лікар стверджує, що зараз в інфекційній лікарні лікується понад 300 осіб, в реанімації, яка розрахувала на 6 осіб перебувають 12, ще 15 осіб на апараті штучної вентиляції легенів, всього 28 важких хворих.

Анестезіолог підкреслює, навіть голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер зізнався, що Харків вже “чорна” зона, оскільки заповненість ліжок – 100%.

“Єдине, що не дає нам можливість записати цю цифру, – незаповненою ліжкомісць в дитячій інфекціонці та  у відділенні акушерства. Без них всі лікарні інтенсивної терапії для дорослих забиті. Вже б в коридори поставили ліжка, але в цьому немає жодного сенсу, тому що там немає доступу до кисневої терапії”, – визнає лікар.

Корсунов підкреслює, якщо потенціал для розміщення хворих в харківських лікарнях ще є, то вже катастрофічно не вистачає медперсоналу і кисню. Причина: регіон не готувався до погіршення ситуації, все робиться тільки зараз, коли під лікарнями стоять черги зі “швидких”.

“Беруть тих, кому критично необхідний кисень, а це сатурація на рівні 70-80%. І то іноді і це неможливо. У Харкові реалізувався бергамський сценарій. Ми вже не один тиждень поспіль змушені обирати того, хто є більш перспективним для одужання”, – сказав лікар.

Харківський волонтер Наталя Попова підкреслює, що головна причина поширення коронавірусної інфекції – концерти політиків перед виборами. До того ж, місцева влада не контролюють дотримання карантину:

“Не знаю, як в інших містах, у нас все ігнорують масковий режим і соціальну дистанцію. Люди самі ходять на концерти, ніхто туди не жене насильно, а на тих, хто в масці, дивляться, як на” ти що хворий?”.

Волонтер резюмує, лікарі працюють без вихідних, в місті катастрофічна ситуація.

Головні новини про COVID-19 на 13 жовтня:

Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебреєсус попередив, що ідея колективного імунітету від коронавірусу не може бути дієвою стратегією в боротьбі з пандемією.

Число хворих COVID-19 в Україні збільшилося ще на 5 тисяч осіб.

Міністерство охорони здоров’я пропонує продовжити карантин в Україні до кінця року.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов 13 жовтня заявив, що в українських лікарнях дві третини ліжок вже зайняті хворими COVID-19.

У вересні компанія AstraZeneca, що розробляє вакцину спільно з Оксфордським університетом, призупинила дослідження вакцина від коронавируса – у добровольця виявили побічну реакцію. Зараз про зупинку випробувань заявляє фармацевтична компанія Johnson & Johnson.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов зізнався, що в країні погіршилася ситуації з коронавірусів, але тотального карантину Україна не витримає.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...