Наслідки COVID-19 порівняли з хіміотерапією

Наслідки COVID-19 порівняли з хіміотерапією
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Стан людини після перенесеного COVID-19 нагадує самопочуття після курсу хіміотерапії. Подробиці повідомляє “Обозреватель”.

Як розповідає львівський медик Тарас Жиравецький, пацієнти заражені коронавірусом втрачають смак і нюх. Запах не відчувають через зміни в центральній нервовій системі.

Він вважає що з відчуттям смаків це також пов’язано. В цілому, ці наслідки можуть протриматися до місяця. COVID-19 також викликає запалення легенів, яке лікується не за 3-5 днів, а 2-3 тижні.

Після нього людський організм також довго відновлюється. Медик порівняв самопочуття з наслідками хіміотерапії. Медик підкреслив, що після одужання люди повинні розуміти, що їх організм ослаблений.

Тому вкрай важливо вести здоровий спосіб життя – головне повноцінно харчуватися. Також, варто приблизно на місяць виключити важкі фізичні навантаження.

Він навів приклад про 19-річну пацієнтку з COVID-19, яка після одужання пішла займатися в спортзал. Пізніше у неї до 40 градусів піднялася температура тіла, діагностували менінгіт. Дівчина померла.

Основні життєві показники після перенесеного коронавірусу приходять в норму після 1-2 місяців. У цей час мало шансів повторно заразиться, завдяки імуноглобуліну G до Sars-CoV2 (антитіла).

“Організм, розпізнавши вірусну загрозу, активує антитіла за 18 годин. Це в кілька разів швидше, ніж коли він стикається з нею вперше”, – кажуть медики.

Як ми вже розповідали раніше, Україна може купити вакцину від коронавірусної інфекції COVID-19 у Росії, якщо Всесвітня організація охорони здоров’я зможе підтвердити її ефективність і безпеку.

А також, Харківська область стала лідером за кількістю нових заражених коронавірусом COVID-19 за станом на 14 жовтня – 637 нових хворих за добу (всього 26 262).

Джерело: Народна Правда