Скільки українців вважають себе патріотами: опитування

Скільки українців вважають себе патріотами: опитування
Автор Желізняк Олександр в Новини

Патріотами України вважають себе приблизно 85% жителів країни. А кожен восьмий не вважає себе таким.

Про це свідчать результати дослідження групи “Рейтинг” з 10 по 12 жовтня 2020 року.

На питання “Як би ви самі себе охарактеризували – як патріота своєї країни чи ні?” 85% респондентів відповіли “Так, безумовно” або “Скоріше так”, 12% українців відповіли “Безумовно ні” або “Скоріше ні”.

А 4% опитаних з відповіддю на питання визначитися не змогли.

“Патріотично налаштованих громадян приблизно однаково в усіх регіонах країни, і відносно більше серед старших респондентів”, – прокоментували результат соціологи.

Відзначимо, в період з 2017 по 2019 рік включно цей показник був нижчим. Він коливався від 82% до 83%. У той же час число тих, хто не вважає себе патріотом, за рік зросло на 1%.

Також 69% опитаних позитивно ставляться до свята Дня захисника України, 14 жовтня, 23% – нейтрально, 5% – негативно.

“Найкраще це свято сприймається жителями Заходу і Центру. Близько 60% респондентів Сходу і Півдня позитивно ставляться до свята, третина – нейтрально і лише 6-7% негативно”, – пояснили соціологи.

Скільки українців вважають себе патріотами: опитуванняСкільки українців вважають себе патріотами: опитуванняСкільки українців вважають себе патріотами: опитування

Також збільшилася кількість людей, які готові захищати територіальну цілісність України зі зброєю в руках у випадку виникнення загрози – 59% опитаних відповіли ствердно.

Ще 2019 року цей показник становив 56%, в 2017 – 54%, а в 2012 – 33%.

Протилежної думки дотримуються 33% респондентів.

Як ми вже розповідали раніше, день захисника України святкують не так давно. Це свято встановлене 14 жовтня 2014 указом президента України Петра Порошенка.

Джерело: Народна Правда