COVID-19 може викликати шизофренію, хвороби Альцгеймера та Паркінсона, – дослідження

COVID-19 може викликати шизофренію, хвороби Альцгеймера та Паркінсона, – дослідження
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Люди, які захворіли на COVID-19, ризикують зіткнутися з шизофренією, хворобами Альцгеймера і Паркінсона, а також іншими психоневрологічними порушеннями.

До такого висновку дійшли вчені з Бразилії, йдеться в їхній статті на medRxiv, пише “Обозреватель”.

Дослідники уточнили, що помітили якусь закономірність: у пацієнтів з COVID-19 можуть проявлятися нейропсихіатричні та/або неврологічні симптоми.

Тривожність і когнітивні порушення проявляються у 28-56% інфікованих SARS-CoV-2 людей з легкими респіраторними симптомами або без них і пов’язані зі зміною товщини кори головного мозку.

У 19% людей, що померли від коронавірусу, були виявлені гістопатологічні ознаки пошкодження мозку. У всіх уражених тканинах виявили осередки інфекції SARS-CoV-2, особливо в астроцитах – клітинах, відповідальних за зв’язок нейронів.

“Інфекція астроцитів, отриманих з нервових стовбурових клітин, змінила енергетичний метаболізм, змінила ключові білки і метаболіти, які використовуються для підживлення нейронів і біогенезу нейротрансмітерів, і знизила життєздатність нейронів”, – розповіли вчені.

У підсумку вони дійшли висновку, що SARS-CoV-2, досягаючи мозку, заражає астроцити і викликає нейропатологічені зміни, які сприяють структурним та функціональним змінам в мозку пацієнтів з COVID-19.

Нагадаємо, в Україні зафіксовано 5062 нових випадків коронавирусной хвороби (COVID-19).

У Всесвітній організації охорони здоров’я заперечують початок другої хвилі коронавірусу, заявляючи, що просто є зростання захворюваності в деяких країнах.

 

Джерело: Народна Правда