Генштаб стежитиме за військовими з суїцидальною поведінкою: подробиці

Генштаб стежитиме за військовими з суїцидальною поведінкою: подробиці
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

В українській армії  працюватимуть групи спостереження за суїцидальною поведінкою військовослужбовців.

Про це в коментарі “РБК-Україна” повідомив представник Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних сил України Ярослав Калініченко.

Loading...

За його словами, вже зараз кожен день проходить моніторинг психічного стану військового і товариші по службі стежать за настроєм і реакцією на телефонні розмови з родиною та близькими: “Ми зараз з досвіду НАТО, а точніше Збройних сил США, впровадили в військах роботу груп спостереження за суїцидальною поведінкою військовослужбовців”.

Калиниченко додав, що є група військових, які спостерігають один за одним і відзначають особливості поведінки. Така група є в кожній частині. Їх вчать виявляти ознаки стресу і суїцидальної поведінки у товаришів по службі. Члени цієї групи або самі допомагають товаришеві по службі або передають інформацію офіцеру-психологу.

При цьому, за даними Генерального штабу, в Україні тільки 10% військових потребують психологічної реабілітації. Кожному  військовому проводять первинну реабілітацію, щоб зняти напругу і перемкнути його з режиму “війни” на режим “миру”.

Нагадаємо, 14 жовтня стало відомо про смерть 49-річного бійця ООС Миколи Микитенка, який вчинив акт самоспалення в центрі Києва на знак протесту проти політики президента України Володимира Зеленського.

У День захисника України, 14 жовтня, наклав на себе руки 44-річний герой війни на Донбасі. Трагедія сталася в ceлe Paдeнcк Алешковського paйoнa Херсонської області. Чоловік розіслав своїм друзям і знайомим повідомлення, в яких розповів про наміри накласти на себе руки і попросив вибачення за все.

Джерело: Народна Правда
загрузка...