Через різке зростання кількості хворих на COVID-19 Комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуаціях збільшила кількість населених пунктів в “червоній” зоні, при цьому пом’якшивши там цілий ряд обмежень, наприклад, роботу громадського транспорту.
Про це йдеться в матеріалі “Обозревателя”.
У всіх областях, крім Донецької, дозволили працювати ТРЦ і магазинам (мова йде не тільки про ті установи, які реалізують товари першої необхідності).
В окремих районах Житомирської, Одеської, Луганської, Полтавської, Черкаської, Чернігівської областей уряд дозволив перевезення пасажирів транспортом приміського, міжміського, внутрішньообласного і міжобласного сполучення.
У Донецькій області, незважаючи на карантин, людям дозволили відвідувати установи та заклади, що надають соціальні та реабілітаційні послуги сім’ям з важкими життєвими обставинами.
На Прикарпатті, в Полтавській, Харківській і Хмельницькій областях не забороняють роботу будь-яких навчальних закладів.
В Івано-Франківській, Полтавській, Харківській, Хмельницькій, Чернівецькій та Чернігівській областях дозволено відвідувати заклади громадського харчування, в Київській – дозволена робота розважальних закладів.
Кабмін не забороняє роботу банків, страхових агентств, медичних і ветеринарних установ, заправок, станцій техобслуговування автомобілів, комп’ютерних сервісів, ремонту побутової техніки і поштових відділень, а також роботу громадського харчування з адресною доставкою замовлень.
Як повідомлялося раніше, вчені Гонконгського університету заявляють , що препарат Ранитидин вісмут цитрат, який застосовують проти виразки, також ефективний проти COVID-19.
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов напередодні заявив, що для того, щоб встановити діагноз COVID-19 не обов’язково здавати ПЛР-тест, досить клінічних ознак.