Лікар розвінчав головний міф про загрозу медичних масок

Лікар розвінчав головний міф про загрозу медичних масок
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Повідомлення про те, що медичні маски негативно впливають на організм людини, а саме знижують рівень кисню в крові, є фейком. Медичні маски є необхідним засобом захисту людини від вірусу в період пандемії.

Про це в ході брифінгу повідомив головний санлікар України Віктор Ляшко.

Медик звернув увагу на те, що зараз в Україні поширюють інформацію, яка призводить до поширення вірусу:

“Медичні маски не обмежують потрапляння кисню в організм людини. Носіння маски не має негативних наслідків для здоров’я. У всьому світі медичні маски використовуються медичними працівниками досить тривалий час, і дослідження, проведені раніше, показали, що негативних наслідків для здоров’я від носіння маски не зафіксовано навіть у людей з хронічними захворюваннями легень”.

Він також зазначив, що люди, які скаржаться на задишку, описують тільки своє суб’єктивне відчуття, показники насиченості крові киснем не змінюються.

Ляшко підкреслив, що маски потрібно носити всім людям, які знаходяться в громадських місцях або транспорті – це, перш за все, турбота про інших людей, адже для людей з хронічними хворобами коронавірус може бути смертельним.

“Як показали останні дослідження, важкість перебігу коронавірусної хвороби серед іншого залежить і від кількості вірусу, який при контакті проникає в організм. Чим менше вірусу, тим більша ймовірність, що хвороба протікатиме легше”, – сказав Ляшко.

16.10.2020 | Онлайн-брифінг щодо ситуації з протидією поширенню коронавірусної інфекції

Онлайн-брифінг з перекладом жестовою мовою міністра охорони здоров’я України Максима Степанова

Gepostet von Міністерство охорони здоров'я України am Donnerstag, 15. Oktober 2020

Як повідомлялося раніше, Кабінет міністрів направив на розгляд Верховної Ради два законопроекти, якщо їх приймуть, простих українців і підприємства штрафуватимуть за неправильне носіння масок, а саме за маски на підборіддях.

Вчені Гонконгського університету заявляють , що препарат Ранитидин вісмут цитрат, який застосовують проти виразки, також ефективний проти COVID-19.

Джерело: Народна Правда