У Зеленського зізналися, навіщо скорочувати кількість нардепів до 300

У Зеленського зізналися, навіщо скорочувати кількість нардепів до 300
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Третє питання в загальнонаціональному опитуванні 25 жовтня звучатиме так: «Чи підтримуєте ви скорочення кількості народних депутатів до 300?». В Офісі президент вже пояснили, навіщо хочуть зменшити кількість народних обранців.

У прес-службі нагадують, що в серпні 2019 року Володимир Зеленський ініціював законопроект про внесення змін до Конституції, яким, зокрема, пропонується зменшити кількість народних депутатів до 300. Цей законопроект вже попередньо схвалений Верховною Радою і проаналізовано Конституційним Судом – ініціатива відповідає вимогам основного закону.

Але, як зазначається, для реалізації цієї ініціативи необхідно фінальне голосування парламенту з результатом не менше 300 голосів «за»:

“Це неможливо втілити силами виключно фракції партії «Слуга Народу», яка підтримує курс Володимира Зеленського. Саме тому президент запропонував народові сказати своє слово і остаточно переконати політиків, що не варто чіплятися за більшу кількість мандатів у Верховній Раді”.

В Офісі президента також нагадали, що в Україні відбулася децентралізація: “На місця були передані як великі повноваження, так і істотно більші фінансові можливості для їх реалізації. Відповідно, після зміни балансу між центральною і місцевою владою виникла потреба і в більшій концентрації професіоналізму на рівні національного парламенту. Звична для нас кількість народних депутатів України занадто велика і породжує спокусу для численних гравців з об’ємним лобістським ресурсом дарувати місця в списках своїх партій як винагороду за багаторічне попутництво”.

У Зеленського вважають, що зменшення кількості народних депутатів позитивно позначиться на якості представництва інтересів виборців, зросте конкуренція за депутатський мандат, парламент стане ще більш професійним: “300 народних обранців – абсолютно виправдана кількість депутатів з урахуванням нового адміністративно-територіального устрою країни”.

Раніше народний депутат, заступник голови фракції «Слуги народу» Євгенія Кравчук заявила, що проведення всеукраїнського опитування 25 жовтня оплатять меценати.

Нагадаємо, українці відповідатимуть на 5 запитань. В Офісі президента Володимира Зеленського озвучили всі 5 запитань.

Джерело: Народна Правда