Вчені виявили нові ліки від COVID-19: що про них відомо

Вчені виявили нові ліки від COVID-19: що про них відомо
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Вчені Гонконзького університету заявляють, що препарат, який застосовують проти виразки, також ефективний проти COVID-19.

MedicalXpress пише, що мова йде про Ранитидин вісмут цитрат ((Ranitidine bismith citrate). RBC націлений на коронавірусний білок геліказу Nsp13, який необхідний для реплікації вірусу. Він витискає іони цинку, пригнічуючи активність гелікази.

Препарат значно знижує вірусне навантаження більш ніж в 1000 разів в культурі клітин, інфікованих SARS-CoV-2.

Досліди на сирійських хом’яків показали, що RBC знижує вірусне навантаження приблизно в сто разів як в верхніх, так і в нижніх дихальних шляхах, і пом’якшує вірус-асоційовану пневмонію. Він значно зменшує рівень основних протизапальних цитокінів та хемокінів в важких випадках COVID-19 у заражених тварин.

Як лікувати коронавірус в домашніх умовах: поради лікаря

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов напередодні заявив, що для того, щоб встановити діагноз COVID-19 не обов’язково здавати ПЛР-тест, досить клінічних ознак.

Кабінет міністрів направив на розгляд Верховної Ради два законопроекти, якщо їх приймуть, простих українців і підприємства штрафуватимуть за неправильне носіння масок, а саме маски на підборідді.

Джерело: Народна Правда