За маски на підборіддях штрафуватимуть: озвучено суми

За маски на підборіддях штрафуватимуть: озвучено суми
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Кабінет міністрів направив на розгляд Верховної Ради два законопроекти, якщо їх приймуть, простих українців та підприємства штрафуватимуть за неправильне носіння масок. За новими правилами, якщо в транспорті або торговельному центрі стягнути маску на підборіддя, доведеться платити штраф.

Відзначимо, вчені Орегонського університету здоров’я і науки дійшли висновку, що навіть звичайна хірургічна маска знижує ризик зараження коронавірусом на 50-80%. Якщо ж обидві людини (і заражена, і здорова) знаходяться в масках, ризик зараження буде незначним.

Про те, який штраф і кому потрібно буде заплатити, йдеться в матеріалі “Обозревателя”.

Маска на підборідді – штраф

Кабінет міністрів розробив новий законопроект, який повинен зобов’язати українців користуватися засобами захисту правильно. Якщо раніше за відсутність масок могли оштрафувати на 17 тис. грн, то зараз штраф буде неприємним, але посильним для будь-якого працюючого українця. Так, якщо, наприклад, прийти в торговельний центр і надіти маску на підборіддя, оштрафувати можуть на 170 грн. А якщо порушити правила повторно, штраф складе вже 255 грн.

“Перебування в громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без одягнених засобів індивідуального захисту, в тому числі респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, в тому числі виготовлених самостійно – тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян “, – йдеться в законопроекті.

За словами юриста Олександра Плахотника, маска на підборідді – це адміністративне порушення. У такому випадку протокол повинен виписати і накласти штраф співробітник поліції. Відзначимо, найчастіше поліцейські просто роблять зауваження, а не виписують штрафи.

“Штраф у розмірі 17 тисяч гривень для більшості українців був просто непосильним. Це навантаження занадто високе. Думаю, і бюджет зможе більше зібрати, і маски почнуть носити правильно, якщо санкцію послабити, але при цьому дати вказівки поліцейським штрафувати всіх, хто не носить правильно маски”, – радить юрист.

Штрафи для підприємств

Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній Раді одразу два пов’язаних між собою законопроекти. Перший – про покарання фізичних осіб (№3891), а другий – для юридичних (№3890).

Каратимуть тих, хто впустить в громадський транспорт, торговельні центри і будь-які інші заклади відвідувачів, у яких маски тільки на підборідді. Їм доведеться заплатити штраф у розмірі від 3400 до 5100 грн.

Юрист додає, що штрафувати можуть навіть “за невжиття заходів” (якщо людина заходить в приміщення в масці, а потім зніме її, і при цьому ніхто не зробить їй зауваження) – за таку бездіяльність підприємство може бути оштрафовано.

Нагадаємо, в Україні за минулу добу, 15 жовтня, зафіксовані 5 992 нових випадки COVID-19.

Також повідомлялося, що в Україні від коронавірусної інфекції COVID-19 можуть померти близько 20 тисяч осіб ще до кінця 2020 року. Цей сценарій може стати реальним, якщо не ввести карантини в зонах активного поширення коронавірусу. Про це свідчать результати моделювання Київської школи економіки.

Джерело: Народна Правда