Бойовики на Донбасі влаштували примусову мобілізацію

Бойовики на Донбасі влаштували примусову мобілізацію
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

Окупаційна адміністрація РФ на Донбасі примушувала громадян України до участі в незаконних збройних формуваннях “ЛНР” .

Loading...

Подробиці повідомляє прес-центр Офісу генерального прокурора України.

Як стало відомо, постраждали громадяни, які проживають на тимчасово окупованій території Луганської області.

“Встановлено, що окупаційна адміністрація РФ із залученням представників незаконних збройних формувань, змушує місцевих жителів ставати на “військовий облік”, приймати присягу на вірність “ЛНР” і отримувати зброю під час військово-польових зборів”, – сказано в повідомленні.

Крім того, невиконання вимог бойовиків про отримання “мобілізаційного розпорядження” стало приводом для відмови в працевлаштуванні, звільнення з роботи, припинення соціальних виплат, виключення з навчальних закладів тощо.

У прокуратурі зазначили, що такі дії проти цивільного населення прямо заборонені ст.51 Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року про захист цивільного населення під час війни і порушенням Римського статуту.

Як ми вже розповідали раніше, Володимир Зеленський вважає, що війну на Донбасі можна закінчити за один день, але це залежить від позиції Росії.

А також, Верховна рада готова продовжити дію закону про особливий статус Донбасу, якщо це буде необхідно. Поки відповідний проект не планується до винесення в сесійну залу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...