Реінтеграція Донбасу займе не менше 25 років – Резніков

Реінтеграція Донбасу займе не менше 25 років – Резніков
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

Повноцінна реінтеграція Донбасу займе не менше 25 років, а твердження, що реінтеграція можлива за рік-два, з’являються через нерозуміння.

Loading...

Таку думку озвучив віце-прем’єр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков в інтерв’ю виданню “Дзеркало тижня”.

Політик упевнений, що за рік – два можливо лише відновлення конституційного ладу, а не повноцінна реінтеграція.

“У тій же Хорватії, наприклад, діяла перехідна адміністрація з мандатом РБ ООН, її главою був американський генерал Жак Поль Кляйн, який брав все основні рішення і, маючи батальйон миротворців, забезпечував режим перехідного періоду і впровадження там цікавого досвіду – перехідної поліції”, – вважає Резніков.

Він додав, що перехідна поліція була сформована з числа сербів, які прийняли рішення залишитися і визнали конституційний лад Хорватії, хорватів і осіб інших національностей.

“І ці “перехідні” спільні, плюс третій учасник – представник миротворчої місії, поліцейські патрулі забезпечували громадський порядок на території, що підлягає реінтеграції, до проведення місцевих виборів і повноцінного відновлення конституційного ладу”, – резюмував він.

Як ми вже розповідали, окупаційна адміністрація РФ на Донбасі примушувала громадян України до участі в незаконних збройних формуваннях «ЛНР».

А також, Верховна рада готова продовжити дію закону про особливий статус Донбасу, якщо це буде необхідно. Поки відповідний проект не планується до винесення в сесійну залу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...