Війна за Нагірний Карабах: Пашинян і Алієв заявили про готовність до переговорів

Війна за Нагірний Карабах: Пашинян і Алієв заявили про готовність до переговорів
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про готовність до переговорів з главою Азербайджану Ільхамом Алієвим щодо ситуації в Нагірному Карабасі.

Таку заяву він зробив в інтерв’ю ТАСС. Пашинян вважає, що зустріч варто провести за посередництва РФ в Москві.

“Я вже сказав, що ми завжди говорили, що негарно-карабахський питання має вирішуватися виключно мирним шляхом. І я готовий докласти всіх необхідних зусиль, щоб досягти такого результату. У тому числі і поїхати, зустрітися, поговорити. Але всі ми повинні зрозуміти, що рішення має спиратися на компроміс, що не на капітуляцію однієї зі сторін, а на компроміс. на жаль, на це Азербайджан не згоден з цією точкою зору “, – сказав Пашинян.

Він підкреслив, що ситуація в Нагірному Карабасі виходить за межі регіону, в зв’язку з чим Росія може почати там антитерористичну кампанію.

“Росія робила антитерористичні дії в Сирії, яка досить далеко від Росії, тому що дії сирійських бойовиків і терористів представляли пряму загрозу національній безпеці Росії. Як російські експерти – правда, не знаю, наскільки коректним цей розрахунок, – сказали, що вони знаходяться приблизно в 80 кілометрах від кордонів Росії. Це вже зовсім інша ситуація, я думаю, що у Росії є легітимне право і підстави, щоб реагувати на цю ситуацію “, – вважає вірменський прем’єр.

У свою чергу, Алієв також заявив про готовність представників Баку до переговорів з вірменською стороною в Москві.

“Ми завжди готові зустрітися і в Москві, і в будь-якому іншому місці для того, щоб покласти край протистоянню та знайти шляхи врегулювання”, – сказав він.

Як ми вже розповідали раніше, Вірменія і Азербайджан звинувачують один одного в порушенні перемир’я, про яке нещодавно домовилися, в Нагірному Карабасі.

Нагадаємо, вперше режим тиші в регіоні планувався 10 жовтня, але світ так і не настав.

Джерело: Народна Правда