COVID-19 переносять гривні, банки не проводять їх дезінфекцію

COVID-19 переносять гривні, банки не проводять їх дезінфекцію
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Українські банки, незважаючи на рекомендації НБУ, не проводять знезараження банкнот, хоча коронавірус SARS-Cov-2 може виживати на банкнотах до 28 днів при температурі 20 градусів Цельсія.

Про це йдеться в матеріалі “UBR”.

Loading...

Співробітники деяких банків на умовах анонімності розповідають, що в самих банках, ніхто не дбає про знезараження банкнот, посилаючись на те, що НБУ дав тільки рекомендації.

Видання зазначає, що купюри, які привезли інкасатори, не можуть бути перераховані касиром і оприбутковані до їх знезараження. Їх попередньо необхідно помістити в приміщення, яке повинно мати спеціальний статус – це повинно бути сховище, окреме від основного, де банкноти повинні перебувати під ультрафіолетом певний час.

Співробітники банків підкреслюють, це означає, що і потрапити на коррахунки банків ці кошти не можуть. Іншими словами, гроші не працюють: “Їх не можна, наприклад, покласти на overnight (послуга короткострокового “нічного” кредиту). Банк зазнає збитків. Як тільки вийшли ці рекомендації НБУ, ми обговорювали, як їх виконувати. А ніяк”.

Радник голови правління Кредитвест Банку Василь Невмержицький також підтверджує, що спеціальну противірусну обробку банки не застосовують, адже це дорога і громіздка техніка, щоб нею можна було оснастити хоча б головні офіси і філіали. Одночасно з цим таке обладнання є в Нацбанку.

“Раніше в Нацбанку заявляли, що банкноти знезаражуються і при упаковці додатково піддаються температурному шоку в термоусадочної печі. Тому з певним ступенем упевненості можна говорити про те, що пачки банкнот з маркуванням НБУ на пакувальній стрічці безпечні з точки зору вірусів і бактерій”, – вважає Невмержицький.

Як відомо, Україна займає вже 25 місце в світі за загальною кількістю хворих COVID-19. Відзначимо, в країні з початку пандемії захворіли 309 тисяч 107 осіб.

Одночасно з цим, Ірландія стала першою країною Європейського союзу, яка ввела повторний локдаун через погіршення ситуації з COVID-19. Обмежувальні заходи набудуть чинності в ніч на 21 жовтня.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...