Локдаун, COVID-шпиталі та порятунок не всіх: Степанов назвав умову, за якої настане катастрофа

Локдаун, COVID-шпиталі та порятунок не всіх: Степанов назвав умову, за якої настане катастрофа
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Жорсткий карантин в Україні все-таки можуть ввести. Якщо раніше чиновники в один голос говорили, що повторного локдауну не буде,  зараз міністр охорони здоров’я Максим Степанов зізнається – якщо щоденний приріст хворих на COVID-19 досягне 11-15 тисяч людей влада поверне максимальні обмеження.

Відповідну заяву зробив він під час виступу у Верховній Раді. Міністр додав, що реалізація такого сценарію  означатиме третій рівень небезпеки:

“Третій рівень – це коли орієнтовно щоденна кількість хворих з підтвердженими випадками COVID-19 складе від 11 до 15 тисяч, а заповненість ліжок по всій країні, відведених для лікування хворих COVID-19, буде не менше 85%. У такому випадку ми забезпечимо введення жорстких карантинних обмежень в країні із застосуванням повного переліку обмежень “червоного” рівня епідемічної небезпеки”.

При цьому він додав, що в при такій ситуації доведеться мобілізувати всіх медичних працівників, а робота відомчих установ буде організована і для цивільного населення. Ще один крайній крок – створення польових госпіталів.

Якщо і при цьому ситуація буде погіршуватися, в країні оголосять четвертий рівень небезпеки, який означає, що ресурси системи охорони здоров’я вичерпані:

“Коли щоденна кількість випадків буде близько 20 тисяч хворих на добу, ми будемо змушені вводити активацію протоколу медичного сортування з пріоритетом надання медичної допомоги. Я впевнений, що ніхто не хоче, щоб настав 3-4 рівень”.

Нагадаємо, раніше головний санітарний лікар України попередив, що COVID-шпиталі поза медичними закладами відкриватимуть, коли добова захворюваність підскочить до 11-15 тисяч чоловік.

Як повідомлялося раніше, лікарняні ліжка для пацієнтів з COVID-19 в Україні вже зайняті на 68,4%. При цьому є області, де вже немає місць для нових пацієнтів.

 

Джерело: Народна Правда