Місцеві вибори: коронавірус може рекордно знизити явку

Місцеві вибори: коронавірус може рекордно знизити явку
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Проголосувати на місцевих виборах 25 жовтня планує 61% українців, 18% вагаються з відповіддю, 7% – можливо візьмуть участь, а 13% – швидше за все, ні.

Про це свідчать дані опитування Соціологічної групи “Рейтинг” .

При цьому в разі загострення ситуації з COVID-19 готовність взяти участь у виборах підтвердив 51% опитаних людей, 21% вагаються (50/50), 9% – можливо прийдуть на дільниці, 17% – малоймовірно.

Як відзначають соціологи, за останні два тижні збільшилася кількість тих, хто готовий прийти на дільниці навіть в разі загострення епідемії. При цьому 58% опитаних відзначили, що вже визначилися, за кого голосуватимуть, 40% – не визначились. Серед тих, хто зазначив, що обов’язково прийде на дільниці,  визначилися – 73%.

“Результати опитування (16-19 жовтня) зафіксували поступове зростання позитивних очікувань від виборів на місцевому рівні з початку дослідження (початок вересня 2020). Сьогодні 34% опитаних вважають, що ситуація в результаті виборів в їхньому місті / селі покращиться. 52% вважають, що нічого не зміниться. Лише 6% вважають, що вона погіршиться. Зростання оптимізму фіксується в усіх вікових категоріях”, – йдеться в повідомленні соціологів.

Місцеві вибори: як проголосувати і не захворіти COVID-19

Місцеві вибори: коронавірус може рекордно знизити явку

Місцеві вибори: коронавірус може рекордно знизити явку

При цьому дані опитування КМІС свідчать про те, що українці в своїй більшості проти ідеї створення на Донбасі «вільної економічної зони» – відносна більшість (45%) українців проти створення «вільної економічної зони», підтримують – 33,5%.

Джерело: Народна Правда