Новий член Ради НБУ Василь Горбаль: корупція, регіонали, рейдерство і викрадення людини

Новий член Ради НБУ Василь Горбаль: корупція, регіонали, рейдерство і викрадення людини
Автор Желізняк Олександр в Новини

Василь Горбаль, призначений Верховною Радою до Ради Нацбанку, входив до найближчого оточення Януковича, фігурував в корупційних скандалах, рейдерство і викраденні людини. Про це йдеться в матеріалі видання Антикор.

Нагадаємо, 16 вересня ВРУ проголосувала за постанову №4077 про зміни в складі Ради НБУ і призначила Горбаля членом цієї Ради. Максимальний термін повноважень – 7 років.

У банківському секторі Горбаль з перервами працює майже чверть століття. Його просуванню по службі сприяв екс-глава Нафтогазу України Ігор Бакай. У 2004 році він втік до Росії, де отримав громадянство. В Україні проти нього відкрито кілька кримінальних справ. Одне з них пов’язано з крадіжкою з бюджету 42 млн дол., які Бакай і Горбаль через «Укргазбанк» вивели на підконтрольні офшори.

Василь Горбаль став керівником «Укргазбанку» (тоді він називався «Інтергазбанк») в 1996 році. На той момент йому було 25 років. До 2004 року Горбаль зблизився з Партією регіоном і навіть «засвітився» на так званих «плівках Мельниченка». На них чоловік з голосом, схожим на голос Горбаля, обговорював з Андрієм Клюєвим підроблені бюлетені для голосування на виборах президента.

«Зростаючий вплив Горбаля в Партії регіонів показала ситуація в 2005 році. Тоді Генеральна прокуратура заарештувала голову правління «Укргазбанку» Вадима Ляшка, а також начальника фінансово-економічного правління «Укрзалізниці» і його заступника. Їх звинувачували в розкраданні 300 млн грн. Горбаль, який на той момент був почесним президентом банку, зміг за два місяці «зам’яти» справу », – йдеться в матеріалі.

Новий член Ради НБУ Василь Горбаль: корупція, регіонали, рейдерство і викрадення людини

При Януковичі Горбаль обирався нардепом, активно «працював» в Бюджетному комітеті. У 2010 році деякий час працював губернатором Львівської області, але незабаром був звільнений і повернувся до парламентської роботи.

Після Революції гідності Горбаль відійшов від політики. У 2014 році засвітився в спробах рейдерського захоплення ряду підприємств і в справі про викрадення людини. За даним фактом зараз ведеться розслідування. «Вирішити проблеми з новими кримінальними злочинами Горбаль намагається старим перевіреним способом – шукає шляхи, як стати корисним для нової влади і отримати необхідну підтримку… Судячи з призначенням Горбаля до Ради НБУ, йому це поки вдається, – пише видання. – Чи буде він корисний країні на новій посаді – питання спірне. Але для тих, хто йому допоміг туди потрапити, безумовно так ».

Джерело: Народна Правда
Теги: