В Україні готуються розгортати мобільні шпиталі: з’явилися важливі подробиці

В Україні готуються розгортати мобільні шпиталі: з’явилися важливі подробиці
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Розгортати тимчасові госпіталі поза медичними закладами для хворих COVID-19 в Україні планують тоді, коли добова захворюваність підскочить до 11-15 тисяч чоловік.

Про це повідомляє “Українська правда” з посиланням на коментар Віктора Ляшка.

Головний санітарний лікар України говорить, що зараз запас ліжок в системі охорони здоров’я ще є. При цьому Ляшко вже пояснює алгоритм запуску тимчасових госпіталів. Перш за все, обласні державні адміністрації повинні будуть обрати лікарні, які будуть повністю перекваліфіковані для хворих коронавірусом і перестануть приймати інших пацієнтів. А коли ліжка і в цих лікарнях будуть заповнені більше, ніж на 75%, тоді запустять процес запуску тимчасових шпиталів. За словами Ляшка, виправданим буде відкриття для великої кількості людей – від 500 ліжко-місць.

Окремо він підкреслив, що запуск COVID-госпіталів буде необхідним при орієнтовній щоденній кількості хворих на COVID-19 на рівні 11-15 тисяч:

“Але все буде залежати і від поширення цієї кількості хворих по всій країні або, навпаки, появі великої кількості хворих в одному місті чи області. Зараз ми говоримо про потенційні 50 тисяч ліжок в існуючих лікарнях, які будуть задіяні для лікування пацієнтів коронавірусом і понад 15 тисяч ліжок з уже підведеним централізованим киснем. Тобто запас ліжок в системі охорони здоров’я ще є. Але кожному з нас потрібно робити все можливе для того, щоб додаткові шпипалі не знадобилися. В першу чергу цього можна досягти додержанням протиепідемічних норм”.

У таких госпіталях крім кваліфікованого медичного персоналу працюватимуть волонтери і люди, у яких є досвід в догляді за пацієнтами. Ляшко також зазначив, що розміщувати в таких лікарнях людей без симптомів коронавірусу (з підозрою) немає необхідності.

Головний санітарний лікар також розповів, що вже є плани щодо розгортання ліжок в лікарнях Національної академії наук, а також у відомчих медичних закладах, наприклад, в лікарнях Української залізниці. За його словами, в Харкові вже дві такі лікарні включені до переліку установ, які надають допомогу хворим COVID-19. А лікарні Академії медичних наук розглядаються в першу чергу для госпіталізації хворих з іншими соматичними захворюваннями, тобто тих потенційних пацієнтів, які повинні були б бути госпіталізовані в багатопрофільні лікарні, які змінили профіль для надання допомоги хворим з COVID-19.

Як повідомлялося раніше, лікарняні ліжка для пацієнтів з COVID-19 в Україні вже зайняті на 68,4%. При цьому є області, де вже немає місць для нових пацієнтів.

Уряд працює над розгортанням ліжок в немедичних установах Києва, Одеси і Донецької області.

Джерело: Народна Правда