З чого почалася Чорна п’ятниця?

З чого почалася Чорна п’ятниця?
Автор Желізняк Олександр в Соціальна правда

Традиція влаштовувати розпродажі в цей день з’явилася ще в XIX столітті, але конкретно сам термін «Чорна п’ятниця» сформувався в 1966 році. Спочатку він мав на увазі обвал ринку золота і різні біржові кризи, але зараз інтерпретація кардинально змінилася. Сьогодні це одне з наймасштабніших подій в світі шопінгу, чорна п’ятниця 2020 на Україні буде проходити 27 листопада. Ви повинні запам’ятати цю дату! Унікальна і єдина в своєму роді розпродаж щороку радує покупців приголомшливими знижками, розмір яких часто досягає 90%.

У чому вигода магазинів, і чому такі великі знижки

Чорна п’ятниця не просто так проводиться в кінці листопада. Напередодні Новорічних свят великі магазини і торгові мережі зацікавлені в оновленні асортименту товарів. Ніхто не буде купувати минулорічні Різдвяні прикраси і перестали бути модними предмети одягу, декору. Щоб з’явилося місце для нових колекцій, потрібно звільнити склад. А як це зробити? Правильно, за допомогою глобального розпродажу. Перед новорічними святами вигідніше продати залежаний товар за собівартістю, ніж складувати його і далі, займаючи корисний простір для зберігання. Магазинам Чорна П’ятниця теж вигідна, так що не спокушайтеся.

Як не потрапити на обман

Нерідко трапляються ситуації, коли магазини за кілька тижнів до Чорної п’ятниці штучно завищують ціни, а в день ікс роблять їх звичайними, подаючи під соусом знижки. Це справжнісінький обман! Щоб не потрапити на шахраїв, рекомендуємо заздалегідь доглядати товари, які ви хотіли б придбати на розпродажі. Якщо ви / – будете орієнтуватися в ціні, у недобросовісних продавців не вийде вас обдурити. Як показала практика проведення Чорної п’ятниці минулих років, переписувати цінники і завищувати ціни марно. Покупцеві не важко почитати відгуки в інтернеті і подивитися цей же товар на сайтах різних постачальників. Якщо ціна штучно завищена, це відразу впадає в очі.

Розпродаж тільки в п’ятницю?

Спочатку розпродаж був всього 1 день, але через підвищений попит і ажіотажу серед покупців магазини вирішили щорічно проводити цілий купон уїк-енд! Чорна п’ятниця триває все вихідні, і в цьому році вона закінчується аж 1 грудня. Слідкуйте за новинами, тому що знижки можуть перекинутися і на наступний тиждень. Поки офіційної інформації про це немає, але велика частина магазинів практикує продовження Чорної п’ятниці на 7 днів, замість заявлених трьох.

Джерело: Народна Правда