Зеленський виступив з посланням до Ради: текст виступу

Зеленський виступив з посланням до Ради: текст виступу
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Президент України Володимир Зеленський 20 жовтня виступив із щорічним зверненням до українців з трибуни Верховної Ради. Глава держави розповів про боротьбу з COVID-19 і ситуацію з окупованими територіями.

Ознайомитися з повним текстом звернення можна на сайті президента.

COVID-19

З цієї теми Зеленський почав виступ. За його словами, карантин, який ввели навесні, був вимушеним заходом, оскільки у держави не було резервів для боротьби з пандемією. За його словами, ситуацію з коронавірусом вдалося виправити.

Як повідомлялося раніше, Володимир Зеленський під час свого звернення до Верховної Ради заявив, що Україна пройшла перший етап епідемії COVID-19 з мінімальними економічними втратами.

“Ми обговорили з партнерами поставку в Україну вакцини від COVID-19, як тільки вона з’явиться”, – акцентував він.

Також Зеленський підкреслив, що медиками, які борються з COVID-19 до 300% підвищили заробітні плати.

Фото: сайт президента

Зеленський виступив з посланням до Ради: текст виступу

Донбас

Зеленський підкреслив, що при ньому почався рух до миру в регіоні. Він також нагадав, що при ньому пройшов обмін полоненими і реальне припинення вогню: “Сьогодні режим тиші триває 86-й день поспіль – найтриваліший період за роки війни. Ідеальний він? Ні. Чи є порушення? Так. Є спроби його зірвати? Безумовно. Але треба визнати – кількість пострілів суттєво зменшилася”.

Зеленський також згадав про анексований Крим, зокрема, зазначив, що Україна бореться за молодь – абітурієнтів з тимчасово окупованих територій почали приймати на навчання в українські вузи безкоштовно. Також був запущений телеканал “Дім”, що віщає на непідконтрольні території.

Зеленський виступив з посланням до Ради: текст виступу

Вільна економічна зона на Донбасі

“Щоб зробити таким регіон, який найбільше постраждав від російської агресії, потрібні особливі економічні умови. Нам потрібна стратегія розвитку економіки Донецької і Луганської областей, що включає в себе податкові та митні преференції, страхування військово-політичних ризиків для інвесторів, арбітраж за міжнародними стандартами. Робота над нею вже розпочалася”.

Крим

Пролунав анонс створення “Кримської платформи”:

“Ми шукаємо нові дієві способи повернення Криму. Ми запускаємо для цього “Кримську платформу”. Це координація міжнародних зусиль щодо захисту прав кримчан і деокупації півострова. Я вже предметно обговорив цю ініціативу з представниками Європейського Союзу, Великобританії, Канади, Туреччини та іншими. Багато хто висловив готовність приєднатися і брати в ній активну участь”.

В цілому Зеленський заявив, що мир на Донбасі і деоккупація Криму – його ключові пріоритети.

Зеленський виступив з посланням до Ради: текст виступу

Економіка

Зеленський нагадав, що була ліквідована монополія “Укрспирту”, закриті тисячі підпільних казино, прийнятий закон про легалізацію грального бізнесу, закрита майже тисяча нелегальних заправок (завдяки чому офіційні мережі АЗС знизили ціни на бензин), НБУ знизив облікову ставку з 17% до 6%.

Президент також заявив, що мінімальна заробітна плата збільшена до 5 тисяч гривень, а в січні 2021 року становитиме 6 тисяч.

Президент додав, що Україна продовжуватиме співпрацю з МВФ, а також братиме кредити у Світового банку.

Також він пообіцяв, що безвізовий режим буде збережений.

 Зеленський виступив з посланням до Ради: текст виступу

Ринок землі

“Ми зробили українців повноцінними власниками землі. Зробили реформу саме для людей. Право покупки отримають тільки українці. Є обмеження максимальної площі у власність одній особі і пільгові умови українським фермерам”.

Корупція

На цей рахунок Зеленський заявив, що незадоволений роботою правоохоронних органів: “Я незадоволений роботою правоохоронних органів щодо протидії корупції. Я не маю права втручатися в їх роботу, але маю право оцінити цю роботу. Моя оцінка – незадовільна”.

Армія

За словами президента, в 2020 році бюджет армії був найбільшим в історії України. Він також пообіцяв не скорочувати фінансування: “Як мінімум, вони (кошти, – ред.) будуть на рівні цього року. Тобто більш 117 млрд гривень”.

Президент також повідомив, що Конгрес США затвердив військову допомогу Україні на суму 250 млн доларів, а в Великобританії підписали угоду на 1,25 млрд фунтів стерлінгів для військово-морського флоту України. Крім того, очікуються додаткові швидкісні катери класу “Айленд”.

Окремо він повідомив, що в Україні починається будівництво двох державних військово-морських баз для захисту чорноморського регіону.

Президент Володимир Зеленський в кінці свого виступу у Верховній Раді задав сам собі три питання, на які відразу ж і відповів.

Джерело: Народна Правда