Філарет зізнався, що в СРСР співпрацював з КДБ

Філарет зізнався, що в СРСР співпрацював з КДБ
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Почесний патріарх Православної церкви України, патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет зізнався, що за часів СРСР співпрацював з КДБ.

Скандальне зізнання він зробив в ефірі телеканалу “Україна 24” .

Loading...

При цьому Філарет стверджує, що за радянських часів все священнослужителі контактували з КДБ, адже без згоди спецслужби не можна було тоді призначити ані єпископа, ані священика:

“Контакти з КДБ у церкви були постійні. КДБ керував церквою – без його згоди не можна було призначити ані єпископа, ані священика. Для того, щоб поставити єпископа, треба було кандидата узгодити з КДБ. А якщо з ними не погодити, священику не дадуть реєстрацію, без якої він не може служити на парафії”.

Філарет додав, що в такій співпраці немає нічого ганебного, адже він надходив по совісті і змушений був “в таких умовах служити церкві і Богу”:

“Я не боюся, коли говорять: “Філарет співпрацював з КДБ”. Так, контакти були, але не було жодного єпископа, який би не мав таких контактів. Ця “сенсація” потрібна для того, щоб принизити Церкву”.

Раніше Філарет називав представників ЛГБТ-спільноти та грішників винуватцями приходу COVID-19 в країну.

Також повідомлялося про те, що Філарет хоче, щоб Україна відмовилася від нинішнього Томосу про автокефалію помісної православної церкви, а замість нього вимагала інший документ в новій редакції.

 

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...