Кабмін закликав не називати Крим анексованим

Кабмін закликав не називати Крим анексованим
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Термін “анексований” є некоректним по відношенню до тимчасово окупованого Криму. Визнання українського півострова анексованим означає, що він визнається територією Росії, отже, РФ не несе жодних зобов’язань відповідно до норм міжнародного гуманітарного права.

Таку заяву в ході міжнародної конференції з водопостачання Криму в умовах російської окупації зробив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко.

Loading...

Чиновник підкреслив, Росія домагається того, щоб всі почали звикати до терміну “анексія”.  Але, за його словами, якщо говорити, що Кримський півострів анексований, це означає, що він визнається територією Російської Федерації, тобто Росія не несе жодних зобов’язань відповідно до норм міжнародного гуманітарного права на цій території:

“Тобто громадяни, резиденти півострова, позбавляються своїх прав як громадяни, які підпадають під захист в рамках міжнародного гуманітарного права. Зокрема, наприклад, питання призову до лав Збройних сил країни-окупанта – це прямо заборонено міжнародним гуманітарним правом. Те, що зараз відбувається – це злочин. Відповідно, РФ буде нести за це відповідальність у майбутньому. Таких прав для громадян насправді чимало”.

Раніше перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова повідомила, що з початку окупації Криму Росія веде цілеспрямовану політику щодо зміни демографічної структури, зокрема, переселила на український півострів півмільйона російських громадян.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що Київ виключив переговори з Росією з питання забезпечення Криму водою, тому проблему вирішать без «крана» – України.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...