Як просувається підготовка до “Нормандської” зустрічі: подробиці

Як просувається підготовка до “Нормандської” зустрічі: подробиці
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Прогрес від очікуваної зустрічі в “нормандському” форматі дуже маленький, проте представники лідерів чотирьох країн – України, Німеччини, Франції та Росії – працюють над тим, щоб вона стала можливою. Україна в цьому питання працює активніше за інших.

Про це агентству “Інтерфакс-Україна” повідомила посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен.

Loading...

Вона зокрема прокоментувала одне із питань президента Володимира Зеленського українцям щодо Будапештського меморандуму.

“Президент правильно сказав: ми всі працюємо над цим. Прогрес дуже повільний, але це тривалий процес. Я думаю, що українська сторона набагато активніше бере участь в Тристоронній контактній групі, має багато ідей, як можна подолати такі блокади. Мої колеги в Берліні намагаються їх підтримувати “, – розповіла вона.

Дипломат зазначила, що в таких переговорах найбільший прогрес робиться саме “в коридорах”, тому те, що учасники ТКГ зараз зустрічаються тільки в онлайн-режимі, не допомагає. За її словами, через пандемію зараз це дійсно дуже складно, але “усі інтенсивно над цим працюють”.

Також посол підкреслила, що Німеччина буде і далі працювати в Мінському, “нормандському” форматах, щоб війна на сході України закінчилася. Так вона відповіла на питання про те, як ставиться до ідеї можливості розширення кола учасників переговорів в “нормандському” форматі і пункту опитування про те, чи потрібно Україні на міжнародному рівні порушити питання про використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом.

“Розмови про розширення формату завжди були, і я розумію України, яка хоче зробити коло (переговірників. – Ред.) як можна ширше. Стосовно цього питання (з опитування, ініційованого президентом Зеленським 25 жовтня. – Ред.), трохи боюся, що дуже багато українців навіть не знають, що таке Будапештський меморандум. Можливо, вони усі зараз в “Вікіпедії” подивляться, щоб розуміти це. Ми будемо просто далі працювати, щоб, я дійсно дуже на це сподіваюся, закінчити цю війну на сході України “, – підсумувала Фельдгузен.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 20 жовтня виступив із щорічним зверненням до українців з трибуни Верховної Ради. Глава держави розповів про боротьбу з COVID-19 і ситуації з окупованими територіями.

Володимир Зеленський вважає , що війну на Донбасі можна закінчити за один день, але це залежить від позиції Росії.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...