Доктор Комаровський назвав простий спосіб діагностики COVID-19

Доктор Комаровський назвав простий спосіб діагностики COVID-19
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини/Правда про здоров'я

Відомий український лікар Євген Комаровський розповів про простий спосіб самостійної діагностики коронавірусу COVID-19 і нагадав про головний симптом – втрату нюху і смаку.

“Рецепт” для самодіагностики коронавірусу доктор опублікував на своєму сайті.

Комаровський нагадав, що при грипі також може пропадати нюх, проте чкерез інші причини. Наприклад, через набряк слизової і набряку клітин, чутливих до запахів. Однак при COVID-19 нежиті практично немає, а нюх все одно відсутній.

Причиною стає те, що вірус вражає особливі клітини, які підтримують нейрони, що відповідають за сприйняття смаку і запаху.

“Тому саме цей симптом може вважатися діагностичним, тобто тест “Чим це пахне?” Набагато точніший, ніж будь-яка термометрія”, – пояснив доктор.

Комаровський запропонував визначати наявність коронавируса у людей в такий спосіб: потерти ганчірку часником і питати щоранку у всіх присутніх з температурою, ніж вона пахне. “Якщо розрізняє запах, то слава богу, банальне ГРВІ, пішли вчитися або працювати, якщо немає – відправляємо додому”, – написав Комаровський.

Він нагадав, що при COVID-19 ураження нейронів тимчасове, тому рано чи пізно смак і нюх відновлюються. Найчастіше це відбувається через три тижні, але іноді процес затягується до трьох місяців, і людина не може вплинути на процес відновлення.

Як ми вже розповідали раніше, доктор Комаровський розповів, які ліки повинні бути в аптечці, щоб допомогти собі при захворюванні коронавірусів.

А також з’ясувалося, що ПЛР-тест здатний підтвердити наявність коронавируса SARS-Cov-2 у носія лише в 60% випадків – в місці забору матеріалів для аналізу вірусу може не бути.

Джерело: Народна Правда