Гірше за грип: лікар назвав три стадії COVID-19

Гірше за грип: лікар назвав три стадії COVID-19
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

COVID-19 не можна порівнювати з грипом, оскільки нічого спільного ані з навантаженням на систему охорони здоров’я, ані за наслідками для хворого це захворювання з ним не має.

Таку заяву в ході брифінгу зробила інфекціоніст Ольга Голубовська.

Вона також розповіла про три фази розвитку коронавірусу. Близько 80% хворих одужують на першій стадії захворювання.

 “Нічого спільного з грипом ця хвороба не має. Ані по навантаженнях на систему охорони здоров’я, ані за наслідками для хворого. Коронавірусна інфекція – це тривале захворювання”, – сказала вона.

Три етапи розвитку COVID-19:

1 етап – це перший тиждень захворювання, коли хворі себе почувають, в основному, практично здоровими. У 80% людей захворювання і закінчується на цій стадії. Пацієнти повинні звертатись до лікаря, пити вітаміни. Інфекціоніст закликала не приймати антибактеріальні і гормональні препарати.

2 етап – в цій фазі від 10 до 30% хворих. Ця поразка органів і системи організму. Все лікування спрямоване на стримування “шторму” імунної системи. Триває ця фаза до трьох тижнів. Застосовують всі методи лікування.

3 етап – “постковідний синдром”. Пацієнтам потрібно перебувати під наглядом. Людина може до місяця перебуває на лікарняному після одужання.

Нагадаємо, в Україні лікарняні ліжка для пацієнтів з коронавірусом заповнені вже на 63,2%, при цьому тільки в двох областях завантаженість установ хворими COVID-19 становить менш ніж 50%.

Напередодні прем’єр-міністр Денис Шмигаль назвав регіони, які вже повинні думати про розгортання мобільних госпіталів і розширення ліжкового фонду.

 

Джерело: Народна Правда