Горбаль використовує Раду НБУ для повернення в політику і прикриття схем в Укргазбанку, – ЗМІ

Горбаль використовує Раду НБУ для повернення в політику і прикриття схем в Укргазбанку, – ЗМІ
Автор Желізняк Олександр в Новини

Василь Горбаль може використовувати статус члена Ради Нацбанку для прикриття схем з виведення грошей в Укргазбанку, в якому екс-регіоналу досі належить 34. тисячі акцій. Про це йдеться в статті 24 каналу .

«Призначення фактично в керівництво Нацбанку викликає серйозне занепокоєння. Державний інтерес в цьому кадровому рішенні не проглядається. Зате проглядається інтерес особисто Горбаля. Він може використовувати регулятор як трамплін для повернення у велику політику, а заодно як ширму для прикриття сумнівних схем в нечужому для нього банку», – йдеться в матеріалі.

Горбаль одноосібно володів Укргазбанком аж до націоналізації в 2009 році. Фінустанова неодноразово фігурувала в розслідуваннях топ-корупції. Видання припускає: схеми з виведення грошей могли зберегтися в банку досі. Так, глава Укргазбанку Кирило Шевченко вивів 200 млн гривень в якості агентської винагороди за залучення депозитів держкомпаній. «Гроші відправлялися на мережу ФОПів, відкритих на родичів і близьких до членів правління держбанку людей. Мої джерела в НАБУ стверджують, що одним з таких ФОПів була дружина Кирила Шевченка, у якої навіть відбувся з цього приводу обшук», – пише 112.ua з посиланням на telegram-канал Олександра Дубинського.

Крім того, десятки мільйонів щорічно «йдуть» з банку приватним юрфірмам за нібито юридичні послуги. Хоча в банку є власна юридична служба. «Чи не ці схеми Горбаль збирається прикривати в Раді НБУ?», – припускає видання.

Укргазбанк не єдиний бізнес Горбаля, рятувати який довелося державі за гроші платників податків. З моменту націоналізації на докапіталізацію розкраденого фінустанови з бюджету було направлено більше 7 млрд грн. Горбаль також був власником скандального тресту «Київміськбуд-1 ім. Загороднього», який забудовував Воздвиженку на позикові гроші Укргазбанку. Горбаль перекидав гроші з одного свого бізнесу на інший, а після фінансової кризи 2008 року вийшов з акціонерів тресту, який не зміг обслуговувати позики. В результаті судових розглядів вже державний Укргазбанк став співвласником проблемного тресту. «Держбанку за 70 млн грн дісталися близько 10,75% акцій проблемного забудовника, головним активом якого залишається незаселений квартал-привид в центрі Києва», – йдеться в матеріалі.

Нагадаємо, 16 вересня 2020 року Верховна Рада проголосувала за призначення Василь Горбаля членом Ради НБУ. Це вже третя його каденція в цьому органі, попередні дві були в 2003-2005 і 2007-2014 роках. Горбаль був народним депутатом від Партії регіонів і головою Львівської ОДА. Входив в найближче коло Януковича. Після втечі екс-президента в Ростов політична кар’єра Горбаля призупинилася.

Джерело: Народна Правда
Теги: