Україна назвала єдину причину проблем з водою в окупованому Криму

Україна назвала єдину причину проблем з водою в окупованому Криму
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Російська влада заявила, що ситуація з водопостачанням в окупованому Криму не покращиться до кінця року. Тим часом в Україні нагадали про умови, при яких її подача буде відновлено.

На нараді з російським президентом віце-прем’єр РФ Марат Хуснуллін відзначив, що водність річок буде варіюватися від 10 до 60% від норм, передає РІА Новини.

“На жаль, за прогнозом в четвертому кварталі 2020 року в нас залишається складна ситуація, викликана маловоддям. І ситуація, мабуть, з недоліком води збережеться”, – сказав чиновник.

У свою чергу, заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко заявив, що вода через Північно-Кримський канал піде тільки після деокупацію Криму, повідомляється на сайті відомства.

Він зазначив, що Росія намагається перекласти свою відповідальність за водопостачання півострова на Україну.

“Продовження цинічних спекуляцій щодо води є додатковим кроком РФ з метою перетворити жертву агресії в” порушника “, нівелювати відповідальність за свої міжнародно-протиправні діяння, а також елементом стратегії примусу України надати воду в Крим, але ця стратегія РФ не спрацює”, – підкреслив Яременко.

Він нагадав, що до складної ситуації з водопостачанням на півострові призвела тотальна мілітаризація Криму і військова інфраструктура.

Як ми вже розповідали раніше, Київ виключив переговори з Росією з питання забезпечення анексованого Криму водою, проблему вирішать без «крана» – України.

А також нагадаємо, термін «анексувати» є некоректним по відношенню до тимчасово окупованого Криму. Визнання українського півострова включеним означає, що він визнається територією Росії, отже, РФ не несе ніяких зобов’язань відповідно до норм міжнародного гуманітарного права.

Джерело: Народна Правда