Українська вакцина від COVID-19: коли почнуться випробування на людях

Українська вакцина від COVID-19: коли почнуться випробування на людях
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Вакцина від COVID-19 власного виробництва буде в Україні через рік, зараз розробники шукають партнерів для того, щоб почати виробництво препарату.

Про це розповів в інтерв’ю “РБК-Україна” один з розробників препарату президент компанії DiaPrep System Inc., професор, доктор медичних наук, міжнародний експерт в сфері охорони здоров’я і епідеміології Михайло Федоров.

“Якщо все буде добре, а це дуже складний, тонкий і дорогий процес, то ми сподіваємося, що 9-12 місяців нам вистачить, щоб отримати вже вакцину”, – сказав Фаворов.

Він також додав, що зараз шукають партнерів для виробництва препарату. Поки свій вибір розробники зупинили на компанії “ФармаК”: “Будемо вивчати, які у них є для цього кошти, наскільки вони готові відповідати міжнародним стандартам з виробництва вакцини”.

Потім підуть етапи тестування препарату на людях.

“Якщо наші очікування збудуться і дійсно обраний виробник буде готовий до виробництва за міжнародним стандартом, за міжнародним ліцензуванням – я думаю, що через три місяці ми отримаємо готовність для першої фази”, – сказав Фаворов.

Вчений пояснив, що після обговорення з урядом переходу до клінічної фазі, документація про розробку вакцини буде передана в ВООЗ.

“На сьогоднішній день, оскільки ми отримали тільки доклінічну фазу, рішення урядом України не прийнято, якісь спеціальні обговорення не проводилися. Але як тільки буде обрано майданчик – безсумнівно, вся документація буде представлена в ВООЗ”, – додав він.

Відзначимо, клінічна фаза випробування проходитиме із залученням добровольців.

Раніше міністр охорони здоров’я України Максим Степанов повідомив , скільки в Україні може коштувати одна доза вакцини від коронавірусу.

В Україні за минулу добу зафіксовано 7053 нових випадків коронавірусної інфекції (COVID-19).

 

Джерело: Народна Правда