Вчені з’ясували, як COVID-19 впливає на нервову систему

Вчені з’ясували, як COVID-19 впливає на нервову систему
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини/Правда про здоров'я

Центральна нервова система отримує більше пошкоджень через імунну відповідь організму, ніж від самого коронавірусу COVID-19 .

Про це свідчать результати дослідження, які були опубліковані в журналі Neurology в четвер, 22 жовтня.

Медики часто відзначають у хворих коронавірусів симптоми пошкодження нервової системи – сплутаність свідомості, делірій, зміна особистості і проблеми з пам’яттю, які служать ознаками порушення роботи мозку.

Зазвичай вони проявляються в гострій фазі захворювання, у найбільш важких хворих і носять тимчасовий характер. Раніше було невідомо, чи може COVID-19 безпосередньо інфікувати мозок і центральну нервову систему.

Біологи і неврологи з Гетеборзького університету зі своїми австрійськими та американськими колегами провели дослідження на шести пацієнтах з помірним або важким COVID-19, госпіталізованих в Університетській академічної лікарні Сальгренска в Гетеборзі, у яких відзначалися ознаки ураження головного мозку.

При цьому вчені не зафіксували маркерів пошкодження гематоенцефалічного бар’єру, місцевого виробництва антитіл або підвищеного кількості лейкоцитів, які зазвичай зустрічаються при вірусних інфекціях в центральній нервовій системі.

“В цілому ми бачимо незвичайну картину з вираженим запаленням, а іноді і пошкодженням нервових клітин, але без залучення клітин імунної системи з кровотоку. Немає ні вірусу, ні пошкодження гематоенцефалічного бар’єру, які зазвичай виявляються при вірусних інфекціях мозку”, – пояснив глава дослідження Магнус Гісслен, професор Гетеборзького університету і головлікар відділення інфекційних хвороб лікарні Сальгренска.

За підсумками дослідження автори підкреслюють, що механізми ураження нервової системи при COVID-19 сильно відрізняються від дії інших вірусних інфекцій, що вимагає вироблення особливих підходів до лікування.

Як ми вже розповідали раніше, у великому інтерв’ю українським телеканалам президент Володимир Зеленський заявив, що незважаючи на 6-7 тисяч нових випадків COVID-19 в добу, строгий карантин вводити не будуть.

Тим часом, Україна завершила доклінічну фазу випробувань вакцини від коронавирусной інфекції COVID-19 . Тепер почнеться клінічна фаза, яку має профінансувати уряд.

Джерело: Народна Правда